Co własna działalność robi z człowiekiem?! Po prostu jest szczęśliwy. Lecz pamiętaj o drobnostkach, które mogą utrudnić ci życie.

Wyswobodziłaś się od wszędobylskiej korporacji i wreszcie oddychasz świeżym powietrzem. Możesz oddać się temu, co lubisz najbardziej. Od jakiegoś czasu masz koncept, który masz ostatecznie okazję przeprowadzić.

Continue reading “Co własna działalność robi z człowiekiem?! Po prostu jest szczęśliwy. Lecz pamiętaj o drobnostkach, które mogą utrudnić ci życie.” »

Na jakie cele można otrzymać pieniądze z funduszy unijnych?

Odkąd Polska znalazła się w Unii Europejskiej można obserwować różnorodne zmiany zachodzące w kraju. Niektóre osoby to wejście do Unii gorąco chwalą, pozostali dostrzegają niekorzystne strony tego kroku. Nie można jednak ukryć, że pod wieloma względami Polska na tym skorzystała. Kwestia dotyczy głównie funduszy z Unii, które jako sumy bardzo znaczne przeznaczane są na najróżniejsze cele z rozmaitych dziedzin życia. Takie wsparcie dostać mogą zarówno organy i przedsiębiorstwa zarządzane przez państwo, jak i pojedynczy ludzie.

Continue reading “Na jakie cele można otrzymać pieniądze z funduszy unijnych?” »

W jaki sposób zainwestować w fundusze inwestycyjne? Parę pomocnych rad dla ciebie

Jeśli mamy oszczędności, jakie leżą na koncie bądź – co gorsza – w szufladzie (zatem nie pracują na siebie), powinniśmy zastanowić się nad właściwą dla nas formą inwestowania. Obecne instytucje finansowe oferują wiele ciekawych sposobów na osiąganie zysków z posiadanego przez nas kapitału, a jeden z nich to fundusze inwestycyjne. Czy orientujesz się, jak w nie inwestować, by osiągnąć zamierzony cel?

Continue reading “W jaki sposób zainwestować w fundusze inwestycyjne? Parę pomocnych rad dla ciebie” »

Aktuariusz pomoże nam określić wysokość ryzyka

Wielkim powodzeniem cieszą się usługi aktuarialne. Jeżeli obracamy finansami, musimy się liczyć z tym, że to wszystko obciążone jest określoną dozą niebezpieczeństwa, bo może się zdarzyć, że na jakiejś transakcji bardzo wiele zyskamy, lecz też ma szansę się okazać, że niesamowicie sporo na niej stracimy.

Continue reading “Aktuariusz pomoże nam określić wysokość ryzyka” »

Branża bankowa daje bardzo szerokie pole popisu nie tylko dla klientów detalicznych, ale również dla właścicieli niewielkich i sporych firm.

Oczywiście najczęściej wybieranym i równocześnie podstawowym produktem finansowym jest konto bankowe. Dzięki niemu mamy okazję aby nie tylko gromadzić fundusze, ale również nimi zarządzać. W dodatku posiadacze rachunków osobistych zdobywają o wiele większą ilość możliwości. Szczególnie w przypadku za pośrednictwem Internetu, kiedy mówimy o zakładaniu lokat, zaciąganiu pożyczek przez Internet. Z pewnością bardzo interesującym i pomocnym miejscem dla przedsiębiorców okaże się bank kredytowy.

Continue reading “Branża bankowa daje bardzo szerokie pole popisu nie tylko dla klientów detalicznych, ale również dla właścicieli niewielkich i sporych firm.” »