Co jest potrzebne, by otworzyć swoją działalność? Tak naprawdę niewiele, jednakże jest parę ważnych rzeczy

Żeby zacząć swoją działalność gospodarczą po pierwsze musimy posiadać dobry pomysł, natomiast nie jest to gwarancja sukcesu. Konieczne są przecież także odpowiednie środki finansowe, a także załatwienie dobrze wszelkich formalności. Dla spółki z o.o. niezbędne jest zebranie kapitału o wysokości minimum pięciu tysięcy, natomiast dla spółki akcyjnej wartość ta jest dużo wyższa i kwota to minimum sto tysięcy złotych. W ramach uzupełnienia trzeba dodać, że spółki osobowe nie podlegają powyższym wymogom.

Continue reading “Co jest potrzebne, by otworzyć swoją działalność? Tak naprawdę niewiele, jednakże jest parę ważnych rzeczy” »

Przesyłka zagraniczna wymaga wielu formalności, ale jest zależne, w które miejsce ją nadajemy. Sprawdź, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od zagranicznych? Pytanie zdaje się dość proste, ponieważ każdy wie, iż przesyłki międzynarodowe są bardziej kosztowne, zaś ich doręczenie trwa dłużej. Niemniej, korzystnie pamiętać, iż jak chodzi o zagraniczne przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to zwłaszcza ważne dzisiaj, kiedy wielu nas wyjeżdża za granicę

.
Continue reading “Przesyłka zagraniczna wymaga wielu formalności, ale jest zależne, w które miejsce ją nadajemy. Sprawdź, o co w tym chodzi” »

Zakładając swoją firmę i czeka nas przeprawa

Kiedy myślimy o tym, żeby mieć swoją firmę pojawiają się różne wątpliwości. Każdy wie jak to dzieje się z polską biurokracją. Czeka nas więcej chodzenia po urzędach i stresowania się niż to wszystko warte. Bo suma summarum nie ma żadnej gwarancji, że przedsiębiorstwo przetrwa więcej niż rok czy dwa i że później nie będziemy zadłużeni.

Continue reading “Zakładając swoją firmę i czeka nas przeprawa” »

Atrakcyjne zagadnienia prawne – sprawdź i Ty!

Ciebie też drażnią wszelkie sprawy formalne, które musisz załatwiać przy prawie każdej okazji? Nie przejmuj się, nie jesteś sam! W Polsce wszystko musi być odpowiednio zaksięgowane i uznane, żeby mogło to być w późniejszym czasie rozliczone. Jest dużo rozmaitych ustaw i rozporządzeń, które faktycznie mogłyby się nie zmieniać od lat, jednak każdy rząd pragnie coś polepszyć.

Continue reading “Atrakcyjne zagadnienia prawne – sprawdź i Ty!” »

Konieczne formalności jakie należy załatwiać w trakcie zarządzania firmą

W wypadku koniecznych formalności jakie należałoby załatwiać podczas prowadzenia firmy nie należy zapominać głównie o tym, żeby wszystkie te sprawy załatwić tak, aby nie było domniemania, że coś zostało pomijane. Jeżeli więc ktoś sam nie poczuje, iż będzie mógł wszystko ogarniać to musi zatrudniać w przedsiębiorstwie osoby, jakie będą mu pomagały.

Continue reading “Konieczne formalności jakie należy załatwiać w trakcie zarządzania firmą” »