Chcesz się rozwodzić? Dzwoń po adwokata!

Sakrament małżeński to coś wspaniałego – no przynajmniej na początku. Bo potem jest bardzo różnie. Co prawda nie ma w 100% zgodnych par, ale są takie, którym fajnie się żyje, jak i niestety są całkowicie beznadziejnie dobrani ludzie. To sprawia, że pewnie do końca trwania świata wszystkie kancelarie adwokackie będą miały dużo pracy.

Continue reading “Chcesz się rozwodzić? Dzwoń po adwokata!” »

W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line?

Blankiet PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami osiąganymi i rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Gdy dochodzi do zawarcia umowy albo dokonania działań, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z tego dokumentu. To typowa deklaracja, jaką składa pracownik, zleceniobiorca lub inna osoba, za którą zaliczki na podatek ma za zadanie obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itd.).

Continue reading “W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line?” »

Marzenie o własnym “M” we Wrocławiu

Nowe, własne lokum to marzenie wielu z nas. Rynek wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów, dzięki czemu mamy możliwość wyboru spośród ogromnej ilości propozycji. Nowe projekty rodzą się w ogromnie szybkim czasie na obszarze całego Wrocławia oraz pobliskich miejscowościach.

Continue reading “Marzenie o własnym “M” we Wrocławiu” »

Jak postąpić, gdy nie posiadamy zdolności kredytowej?

W dzisiejszych czasach bardzo często występują sytuacje, w których potrzebny nam jest nagły zastrzyk gotówki. Rzeczywistość uniemożliwia odkładanie większej ilości środków pieniężnych na jakiś cel, w związku z czym, kiedy pojawia się wyjątkowa okazja prywatna bądź biznesowa, ratujemy się kredytami. Wysokie wymogi stawianie przez instytucje bankowe powodują jednak, że nie każdy posiada zdolność kredytową.

Continue reading “Jak postąpić, gdy nie posiadamy zdolności kredytowej?” »

W jaki sposób radzić sobie z fakturami dysponując własnym przedsiębiorstwem?

Każdy biznesmen doskonale wie, iż ogólnie nie jest trudne np. zdobywanie klientów bądź współpraca z nimi, ale po prostu problemem jest biurokracja. To bardzo smutne, ponieważ ciężko znaleźć jakikolwiek sens w tej całej biurokracji. To przecież sprawia, że zamiast pracować, zdobywać nowych klientów i zamówienia, przedsiębiorcy są zmuszeni do tracenia cennego czasu na bzdurne formalności. Jednakże na szczęście możemy jakoś ograniczyć kłopoty z biurokracją.

Continue reading “W jaki sposób radzić sobie z fakturami dysponując własnym przedsiębiorstwem?” »