W jaki sposób radzić sobie z fakturami dysponując własnym przedsiębiorstwem?

Każdy biznesmen doskonale wie, iż ogólnie nie jest trudne np. zdobywanie klientów bądź współpraca z nimi, ale po prostu problemem jest biurokracja. To bardzo smutne, ponieważ ciężko znaleźć jakikolwiek sens w tej całej biurokracji. To przecież sprawia, że zamiast pracować, zdobywać nowych klientów i zamówienia, przedsiębiorcy są zmuszeni do tracenia cennego czasu na bzdurne formalności. Jednakże na szczęście możemy jakoś ograniczyć kłopoty z biurokracją.

Continue reading “W jaki sposób radzić sobie z fakturami dysponując własnym przedsiębiorstwem?” »

Chcesz zdobyć ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie i nie tylko mogą chronić znaki towarowe. Nadawane są, jeśli jedynie wystąpimy z prawidłowym wnioskiem o rejestrację. W jaki sposób należy ją przeprowadzić?
Na początku musimy zdecydować się na znak, którym chcemy określać nasze towary bądź usługi. Znak może mieć zarówno formę symbolu graficznego, jak również melodii czy ustalonego kształtu, jaki nie będzie mógł być stosowany przez inne zakłady czy firmy.

Continue reading “Chcesz zdobyć ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji” »

Marzenie o własnym “M” we Wrocławiu

Nowe, własne lokum to marzenie wielu z nas. Rynek wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów, dzięki czemu mamy możliwość wyboru spośród ogromnej ilości propozycji. Nowe projekty rodzą się w ogromnie szybkim czasie na obszarze całego Wrocławia oraz pobliskich miejscowościach.

Continue reading “Marzenie o własnym “M” we Wrocławiu” »

Gdzie szukać wsparcia w przypadku, gdy brakuje Ci funduszy?

A wszystko kręci się wokół pieniędzy, przyznałeś nie jeden raz w życiu. W których to było momentach? A przykładowo, w momencie, gdy dochodziło do znanej afery, przetasowania na scenie parlamentarnej, połączenia jakiejś wielkiej firmy… A w realnym, codziennym życiu, kiedy brakło ci pieniędzy i musiałeś pożyczać, a to pragnąłeś czegoś i brakowało ci troszkę do transakcji…

Continue reading “Gdzie szukać wsparcia w przypadku, gdy brakuje Ci funduszy?” »

Prawidłowe prowadzenie księgowości własnego przedsiębiorstwa

Teraz rosnąca liczba osób podejmuje dość trudną decyzję o rozkręceniu swojej własnej firmy. A z jakiej przyczyny nie jest to prosta decyzja? Ponieważ na pewno każdy wie jak ryzykowne bywa prowadzenie swojego biznesu we współczesnych czasach. Krążąca opinia odnośnie tego tematu głosi, iż osoby, które posiadają swoją firmę natychmiast się dorabiają i są najzwyczajniej majętne.

Continue reading “Prawidłowe prowadzenie księgowości własnego przedsiębiorstwa” »