Folia profilaktyczna na komórkę – z jakiego powodu dobrze jest ją stosować?

Szkło wyświetlacza jest mocne oraz odporne na elementy zewnętrzne. Niestety, nie jest ono niezłomne. Przy upadku z poważniejszej wysokości zdoła się stłuc lub silnie zarysować. Czy folia zdoła ochronić go przed tego rodzaju przypadkiem?

smartfon
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób mniema, iż folia na telefon psuje jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a nieprawidłowo przylepiona również obniża widoczność na ekranie a niekiedy zniszczyć wyświetlacz. Wyświetlacz komórki rysuje się od najmniejszych czynników, na przykład wpychanie go do torby czy kieszeni. Czasem nawet nie przypuszczamy, iż jakaś czynność może być przyczyną rysowania powierzchni. Przez sławę folii zabezpieczających producenci poprawili technologię mocowania ich do szybki, już nie stosuje się kleju akrylowego a silikonowy. Nie wpływa on w żadnym razie na powierzchnię. Nieraz folie z jego obecnością reklamowane zostają jako „bezklejowe”.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany w tym serwisie tekst, bez wahania zobacz jeszcze towarzyszące informacje – one też są godne polecenia.

Spoiwo jednakże jest, ale niezmiernie pewne i nieszkodliwe. Nie tworzy uszkodzeń szybki.

Pamiętaj, że nasze odnośniki prowadzą tylko do w najwyższym stopniu interesujących stron, na jakich znajdziesz wyłącznie wartościowe wiadomości.

Jeśli chodzi o dalsze bonusy dla użytkownika, da się wybierać w nawierzchniach. Folia na telefon (folie znajdziesz na ) może być połyskująca a także matowa. Niektórzy ogłaszają, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” aparat telefoniczny, ta druga bardziej. Jednak gołym okiem tego się nie zauważa.

nokia
Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie wpływa to w żadnym wypadku na stylistykę komórki. Najdroższe jak wciąż są folie wytworzone ze szkła pancernego, które w największym stopniu chronią nasz aparat. Cena takiego gadżetu to około 50 złotych, kosztuje więcej od zwykłej folii, dlatego że cena tamtej waha się w granicach 20 złotych.

Produkt jakim jest folia na telefon nie jest sporym wydatkiem (etui do Huawei P8 Lite). Wystarczy przypatrzeć się aparatom z naklejoną osłoną i można od razu zaobserwować, iż nie jest to widzialne. Nie szpeci w dodatku urządzenia, zapewniając mu przy tym ochronę przed szramami a także możliwym rozbiciem ekranu.