Fantastyczna alternatywa do typowych druków

Sitodruk jest najstarszą techniką kopiowania druku. Wziął się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy zdobili powyższą metodą przeróżne materiały. Dzisiaj jest to jedna z głównych technologii, która odnalazła duże zastosowanie dzięki licznym zaletom, jakie posiada. Czym więc odznacza się sitodruk?

sitodruk
Źródło: flickr.com

Nade wszystko sitodruk polega na ręcznym bądź mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą stosownego sprzętu przez formę drukarską. Sitodruk może być stosowany na różnych podłożach drukarskich. Odnosi się to nie tylko do materiału, ale również wybranego kształtu i faktury tworzywa. Bez trudności zadrukujemy folię lub tkaniny otrzymując pierwszorzędny rezultat.

sitodruk
Źródło: flickr.com

Niewątpliwym pozytywem przedstawianej metody jest wykonywanie wydruku wytrzymałego na niesprzyjające warunki atmosferyczne, m.in. na opady. Do tego posiada ogromną odporność mechaniczną – ciężko go zepsuć.Z tego powodu nie musimy chronić go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba stosowana do sitodruku może być kryjąca trenerze (zobacz następna strona) częściowo kryjąca. Znaczy to, że obrazy powstałe dzięki tej metodzie są naprawdę pełne kolorów i niezwykle intensywne. Efekty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie należy bać się starcia farb. Sitodruk gwarantuje sporządzenie pierwszorzędnych projektów w wyraźnych barwach. Ale to jeszcze nie wszystko. Sitodruk oferuje dużą różnorodność farb. W zależności od wymogów klienta można użyć m.in. farby metaliczne, fluorescencyjne trenerze (zobacz rekomendują nas) brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy prawdziwie usatysfakcjonowani (dowiedz się więcej o nowoczesnych maszynach do sitodruku).

Sitodruk stosuje się m.in. do różnego rodzaju wydruków reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Szczególnie popularne są wydruki na t-shirtach, które mogą stanowić idealny podarunek dla bliskiej nam osoby. Potrzebna jest jedynie fachowa maszyna do koszulek, którą bez trudności odnajdziemy w dobrych drukarniach. Warto jest starannie się rozejrzeć, by uzyskać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane wielokrotnie można kupić do indywidualnego użytku, jednak do pojedynczych projektów lepiej jest po prostu zamówić zlecenie w stosownej firmie i być usatysfakcjonowanym z końcowych efektów – używane maszyny do sitodruku – dowiedz się więcej.