Efektywne zabezpieczenia i uszczelnienia

Odpowiednie zabezpieczenia i uszczelnienia są sprawą bardzo istotną w każdej sferze. Błędnie dobrane tworzywa, nieprzystosowane do odpowiednich uszczelnień mogą nie tylko nie spełnić swojej roli, lecz wprost stać się źródłem niebezpieczeństwa. O tym, jak ważne jest prawidłowe uszczelnienie pieców, bądź kanałów kominowych wie pewnie każdy. Wydobywający się przez otwory dym i trujące gazy powstałe w wyniku spalania, zdołają być zagrożeniem dla zdrowia, albo nawet życia.

taśma

Jednak charakterystyczne warunki które dominują w tych miejscach potrzebują szczególnego postępowania. Szczeliwo i sznur do pieca są jednym z podstawowych produktów spajających. Jednym z częściej pomocnych produktów są wszelkiego typu uszczelniacze wysokotemperaturowe. Znajdują one zastosowanie przy spajaniu i zabezpieczaniu instalacji grzewczych, klimatyzacji, mocowania ceramiki. Produktami polecanymi do naprawy kominków, kotłów i pieców – rzuć okiem – są wszelkiego typu uszczelniacze. Spajający sznur do pieca wytwarzany jest z czystego ekspandowanego PTFE o mikroporowatej budowie włókien. Wykorzystywany do spajania kołnierzy, klap, pokryw i pozostałych części, kiedy pełny docisk przenosi uszczelnienie. Przynosi on należyte uszczelnienie niepewnych i nadwątlonych przestrzeni, dobrą trwałość, także stabilność rozmiarów. Rdzeń sznurka tworzą równocześnie zestawione włókna oplecione plecionym rękawem. Osiągalne są w różnych rozmiarach. Perfekcyjne do izolacji rur, przewodów kominowych, przewodów kablowych, wymienników ciepła, również wózków suszarniczych. Opaski hamulcowe wyrabiane przez Temac posiadają wyjątkowy wielowarstwowy splot, który zapobiega rozwarstwianiu się opaski (więcej pod tym linkiem) pod działaniem dużych obciążeń w trakcie hamowania.

sznur do pieca
Autor: http://www.gambia.net.pl
Źródło: http://www.gambia.net.pl

Drut miedziany umieszczony w przędzy szklanej , z której skonstruowana jest taśma umacnia budowę mechanicznie i odprowadza nadmiar ciepła tarcia. Impregnacja opasek wyjątkową mieszanką żywic wzmaga odporność produktu, także normuje współczynnik tarcia. Taśma hamulcowa charakteryzuje się najwyższą niezawodnością w długim okresie eksploatacji.Gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, a ich zużycie jest powolne i przewidywalne. Więcej na