Problemy z jąkaniem

Jąkanie to problem zdrowotny, z którym w Polsce zmaga się około 1-2% dorosłych i około 4% dzieci. Ponieważ jąkanie można efektywnie leczyć powinno się zwrócić uwagę na właściwą opiekę osoby z tym problemem. Rodzina i przyjaciele muszą wiedzieć czym jąkanie jest spowodowane, jak wygląda terapia i gdzie można otrzymać pomocną dłoń.

Continue reading “Problemy z jąkaniem” »

Parę rad dla tych rodziców, którzy planują podarować synkowi mruczącego przyjaciela

Marzeniem właściwe każdego dziecka bywa posiadanie jakiegokolwiek zwierzątka. A rodzice dla swojego potomka z zasady wybierają tych reprezentantów świata fauny, którzy mogą poszczycić się posiadaniem mniej lub bardziej miękkiej sierści. Z tego powodu dużym powodzeniem cieszą myszki i chomiki, a także pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od zasady pozostają rybki hodowane w mieszkalnych akwariach ale to zupełnie nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe są najbardziej pożądane. Weźmy pod uwagę choćby zwykłego mruczka, który z upływem tygodni jest w stanie stać się ulubieńcem całej familii.

Continue reading “Parę rad dla tych rodziców, którzy planują podarować synkowi mruczącego przyjaciela” »

W jaki sposób przygotować się na przyjście na świat potomka?

Dosłownie każdy, kto tylko oczekuje akurat dziecka koniecznie musi zdawać sobie sprawę z tego, że coś takiego wiąże się nie tylko z ogromną radością, ale również i ze najzwyklejszą odpowiedzialnością. W końcu rodzice są w znacznym stopniu są przede wszystkim odpowiedzialni za zagwarantowanie takiemu maluchowi faktycznie dobrych warunków do życia, a coś takiego może być już znacznie trudniejsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Continue reading “W jaki sposób przygotować się na przyjście na świat potomka?” »