Działania lojalnościowe

Jeśli chcemy zarabiać na tym, że chodzimy ,w któreś miejsc na zakupy dobrze pomyśleć o karcie stałego klienta, która jest jedną z opcji związanych z programami lojalnościowymi. A czym tak ogólnie są programy lojalnościowe?

link do www
Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż programy tego rodzaju, mają zachęcić klientów do regularnego przychodzenia po zakupu do tego samego sklepu. Wybrana osoba dostaje kartę klienta a przez to otrzymuje też różnego typu obniżki, które nie są udostępniane klientom bez takiej karty. Karta ta daje możliwość też na zbieranie punktów, które potem można wymienić na różne rzecz. To bardzo ciekawe rozwiązanie, bo ludzie lubią otrzymywać coś za darmo.

Jak uważasz? Czy informacje na opisywany temat są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://www.spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-urody/kosmetyka-ciala/upiekszanie/masaz-wyszczuplajaco-antycellulitowy), a odnajdziesz tam wiele fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Chociaż oczywiście wcześniej trzeba zakupić parę rzeczy, to, gdy otrzymuje się tzw. bonus i to porządny, to czujemy się docenieni. Niektóre sklepy wybierają zbieranie naklejek przez klienta. Klient za zakupy dostaje naklejkę, a kiedy zbierze określoną ilość punktów otrzymuje nagrodę. Bywa, że jest to książka innym razem naczynia żaroodporne. Osoby chodzą do konkretnego sklepu, bo chcieliby potem wykorzystać bonusy, które są im należne.

Lojalność zawsze wychodzi na plus

Dawniej istniały slogany, które ciągnęły za sobą tłumy, były też takie słowa, które kojarzyły się za każdym razem dobrze i zwoływały do siebie osoby z jednej dzielnicy. Takie osoby, które wychowały się na tym samym trzepaku zawsze pozostawali wierni swoim zasadom i sobienawzajem. Z tym mniej więcej wiąże się chęć przyciągnięcia do siebie klientów przez wielkie przedsiębiorstwa.

Dwoje uśmiechniętych ludzi
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż oczywiście jest to już całkiem inny poziom lojalności. Ale, gdy bazujemy na pozytywnych skojarzeniach, a na pewno lojalność jest określeniem pozytywnym, więc łatwiej przyciągnąć do siebie ludzi. Z tego powodu programy lojalnościowe są tak dobrze przyjmowane. Jednak nawet w programach lojalnościowych są pewne rozgraniczenia. A to jest zależne od firmy, która albo przykłada się do programulub po prostu idzie na ilość. Są przedsiębiorstwa, które wysyłają zaproszenia klientom objętym programami lojalnościowymi na rauty, a są przedsiębiorstwa, które dają lojalnym klientom jakąś pierdółkę przy kasie. Wiadomo, że najwięcej jest zależne od tego, jaki profil posiada przedsiębiorstwo. Inny program lojalnościowy stworzy sklep z asortymentem spożywczym, a inny program dla kadr – (program do planowania czasu pracy) lojalnościowy będzie miała znana marka samochodowa.