Co powinno się wiedzieć na temat prowadzenia osobistej aktywności gospodarczej?

Sporo ludzi decyduje się na założenie prywatnej działalności gospodarczej, bo często okazuje się to niesłychanie dobrym wyjściem, ponieważ prywatna działalność gospodarcza często wiąże się z wyższymi zarobkami.

Continue reading “Co powinno się wiedzieć na temat prowadzenia osobistej aktywności gospodarczej?” »

Jak przygotować się do prowadzenia własnej firmy?

Posiadanie biznesu to marzenie niejednej osoby. Na nieszczęście nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo obowiązków jest z tym związanych. Zapomnieć należy także o tym, iż pracę zakończymy po ośmiu godzinach. Biznesmen pracuje znacznie dłużej i nieustannie myśli o swej działalności. Niezbędne jest bowiem wykonywanie swoich standardowych obowiązków, rozwiązywanie wszystkich problemów, podejmowanie ważnych decyzji, kontaktowanie się z księgowością, marketingiem, klientami… W dużej mierze zakres obowiązków uzależniony jest od rodzaju oraz skali działalności, lecz bezsprzecznie jest on szerzy aniżeli pracownika na etacie.

Continue reading “Jak przygotować się do prowadzenia własnej firmy?” »

Czy symbol PKWiU musi odnaleźć się na fakturze i w jaki sposób ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów oraz Usług, która obejmuje katalog rozmaitych produktów, jakie mieszczą się w obiegu gospodarczym na terenie Polski. Mówiąc krótko, są to towary a także produkty, które zdołamy na terenie Polski zakupić czy sprzedać. Kod PKWiU zdoła znaleźć się na fakturze, ale nie zawsze jest to niezbędnością.

Continue reading “Czy symbol PKWiU musi odnaleźć się na fakturze i w jaki sposób ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?” »

Gdzie szukać informacji na temat pracy i związanych z tym problemów?

W internecie najczęściej wyszukujemy informacje na aktualne dla nas tematy. Jest to dla większości z nas pierwszy ruch w stronę zgłębienia danej tematyki oraz dowiedzenia się jak najwięcej. Z chęcią czerpiemy z zróżnicowanych filtrów, w które jest wyposażona jest wyszukiwarka google. Nierzadko ruszanymi wątkami są kwestie dotyczące zawiłości, jakie nierozerwalnie wiążą się z różną formą zatrudnienia. Zjawiają się kwestie działalności gospodarczej i wynagrodzenia chorobowego, co jest szczególnie istotne dla osób pracujących.

Continue reading “Gdzie szukać informacji na temat pracy i związanych z tym problemów?” »

Własna działalność gospodarcza? W jaki sposób sprawdzić czy firmie można zaufać? Czy trzeba się bać delegacji zagranicznej? – najczęściej zadawane pytania dzisiejszego pracownika.

Praktycznie można powiedzieć, że niemal każdy obywatel szuka pracy. Obecnie istnieją różnorodne możliwości posiadania pracy. Jedni pracują dla innej osoby, dużej korporacji czy to krajowej czy zagranicznej, a inni tymczasem sami dla siebie są pracodawcą. Co oznacza, że skorzystali z możliwości samozatrudnienia.

Continue reading “Własna działalność gospodarcza? W jaki sposób sprawdzić czy firmie można zaufać? Czy trzeba się bać delegacji zagranicznej? – najczęściej zadawane pytania dzisiejszego pracownika.” »