O czym trzeba pamiętać jeśli decydujemy się na założenie własnej firmy

Obecnie niemało osób decyduje się na założenie osobistej firmy. Bez wątpliwości jeśli ma się dobry pomysł, to własna firma może przynieść naprawdę duże przychody, nie mówiąc już o wielkiej satysfakcji wynikającej z prowadzenia prywatnej działalności.

Continue reading “O czym trzeba pamiętać jeśli decydujemy się na założenie własnej firmy” »

Jak przygotować się do prowadzenia własnej firmy?

Posiadanie biznesu to marzenie niejednej osoby. Na nieszczęście nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo obowiązków jest z tym związanych. Zapomnieć należy także o tym, iż pracę zakończymy po ośmiu godzinach. Biznesmen pracuje znacznie dłużej i nieustannie myśli o swej działalności. Niezbędne jest bowiem wykonywanie swoich standardowych obowiązków, rozwiązywanie wszystkich problemów, podejmowanie ważnych decyzji, kontaktowanie się z księgowością, marketingiem, klientami… W dużej mierze zakres obowiązków uzależniony jest od rodzaju oraz skali działalności, lecz bezsprzecznie jest on szerzy aniżeli pracownika na etacie.

Continue reading “Jak przygotować się do prowadzenia własnej firmy?” »

Własna działalność gospodarcza? W jaki sposób sprawdzić czy firmie można zaufać? Czy trzeba się bać delegacji zagranicznej? – najczęściej zadawane pytania dzisiejszego pracownika.

Praktycznie można powiedzieć, że niemal każdy obywatel szuka pracy. Obecnie istnieją różnorodne możliwości posiadania pracy. Jedni pracują dla innej osoby, dużej korporacji czy to krajowej czy zagranicznej, a inni tymczasem sami dla siebie są pracodawcą. Co oznacza, że skorzystali z możliwości samozatrudnienia.

Continue reading “Własna działalność gospodarcza? W jaki sposób sprawdzić czy firmie można zaufać? Czy trzeba się bać delegacji zagranicznej? – najczęściej zadawane pytania dzisiejszego pracownika.” »

Jak chronić swoją własność intelektualną przed nieuczciwymi czynnościami konkurencji?

W danej chwili mnóstwo ludzi próbuje zarobić środki pieniężne w nieuczciwy sposób. Obecnie często słychać o przypadkach wykradania koncepcji, wytwarzania takich samych rzeczy lub bazowania na dobrze znanej marce.

Continue reading “Jak chronić swoją własność intelektualną przed nieuczciwymi czynnościami konkurencji?” »