Droga ku lepszemu z PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym zna tą nazwę przynajmniej ze słyszenia. Jednak nie każdy wie czym tak właściwie jest PRINCE2? Z jakiego powodu dobrze jest odbyć szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcieli byście Państwo poznać odpowiedzi na to i inne dotyczące tego zagadnienia pytania zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Co to jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do zarządzania projektami bazującym na procesach, które w łatwy sposób możemy przystosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Definiuje dokładnie siedem procesów najwyższego rzędu, które również rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy spośród etapów wykonywania projektu jest starannie zaplanowany oraz przeanalizowany co dobrze wpływa na efekt końcowy. Jest to metoda będąca polecanym standardem w krajach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, chociaż tak samo chętnie stosowanym w działalnościach prywatnych.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Podobne wiadomości znajdziesz również tutaj (https://szukasz-pracy.pl/jak-zorganizowany-jest-transport-publiczny-w-holandii/).

Należy też wiedzieć, iż program jest wdrażany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Zalety PRINCE2- Planowane rozpoczęcie, przebieg oraz zakończenie projektu w sposób kontrolowany oraz zorganizowany, – Jasny podział ról, obowiązków i odpowiedzialności.- Progres projektu jest kontrolowany stałym odwoływaniem się do najważniejszego celu projektu nazywanym w metodyce ‚uzasadnieniem biznesowym’- Zaangażowanie najważniejszego kierownictwa projektu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, istotne zmiany, itp. – Zagwarantowanie wczesnego ostrzegania o możliwych problemach, – Samoczynna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Dobre zorganizowanie komunikacji,- Pomimo tego, że analiza wymagań np. z nie jest wprost definiowana przez PRINCE2, w razie klęski projektu możemy szybko określić winnego.

Jak szukać?

Najlepszą drogą do znalezienia kursów PRINCE2 jest Internet. Musimy jedynie wpisać w wyszukiwarkę dobre słowa-klucze, na przykład: szkolenia prince2 albo też prince2 egzamin i po kilku chwilach wyświetlą się adresy dużej liczby stron oferujących wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2. Cena takiego szkolenia zakończonego egzaminem to około 3000 zł.