Drobne upominki, czyli w jaki sposób tworzyć pozytywny obraz swojej firmy.

Obecne kreacja obrazu firmy, której jesteśmy pracownikiem albo właścicielami, nie polega jedynie na promowaniu naszego produktu lub też usługi, ale bardzo liczy się także to, jak jest ona odbierana przez naszych konsumentów. Wpływa na to całkiem spory szereg elementów.Dla prężnie działającej firmy ważne jest to, ażeby przez cały czas utrzymywać najlepszy kontakt z pozyskanym już klientem.

firmowy kosz upominków
Autor: Canto alla Moraia
Źródło: http://www.flickr.com

Inne firmy, które współpracują z nami od pewnego czasu są ważne z tego względu, że dzięki nim mamy przecież zapewniony stały dochód, gdyż często jest tak, iż usatysfakcjonowany klient nie będzie szukał nowej firmy, tylko ponownie skorzysta z usług tej, która już kiedyś rzetelnie zrobiła dane obowiązki albo sprzedała produkt, z którego jest zadowolony. Ważne jest, żeby w naszej firmie była osoba, która prowadzi przez cały czas danego klienta.naciśnij tu pit projekt pit projektJest to o tyle wskazane, iż taki klient będzie miał swojego opiekuna w naszej firmie i to z nim będzie mógł się często kontaktować w razie jakiegoś zapotrzebowania lub zapytania. To jeden z ważnych elementów kreowania więzi między firmą a danym klientem. Świetnie widziane są również chwile, w których nasz klient otrzymuje od firmy jakiś prezent firmowy. Nie musi to wcale być nic specjalnego, niekiedy wystarczy przecież jakiś mały (zobacz niski zus) nawet gadżet, komplet piór albo jeżeli gospodarujemy większym budżetem reprezentacyjnym, to mogą być to napoje alkoholowe. Natomiast dla klientów, którzy z nami najdłużej współpracują, możemy kupić przykładowo świetny koniak, wieloletnią whisky lub może to też być nalewka cytrynowa – sprawdź . Najlepiej jest pamiętać o tego typu upominkach.

wizerunek firmy
Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle sympatyczne gesty, które podtrzymują nasze relacje między firmą a klientem oraz tworzą pożądany obraz firmy z klasą. Szczególnie prawidłowo jest też przypominać o sobie w chwili świąt. Jakiś drobny upominek świąteczny dla firm, z którymi współpracujemy, okaże się świetnym świadectwem naszej troski o usługobiorcę. Tak więc kiedy prowadzimy firmę lub jesteśmy pracownikami odpowiedzialnymi za kontakt z klientami, to pamiętajmy i uwzględniajmy w naszej działalności takie niewielkie nawet gesty w postaci prezentu. Czasami nawet najdrobniejszy upominek będzie lepszym dowodem pamięci dla klienta aniżeli piękne słowa.

Więcej informacji -