Jakim sposobem dotacje z Unii Europejskiej mogą pomóc niedużym przedsiębiorstwom?

Od czasu wstąpienia naszego kraju do struktur unijnych, jesteśmy obserwatorami ogromnych zmian, które przebiegają praktycznie w każdej dziedzinie życia, zaczynając od zmian gospodarczych (wzrastające płace, współpraca z firmami zachodnimi, wiele inwestycji liczących się koncernów), przez rozwój infrastruktury (nowe drogi i obwodnice, stadiony itp.) aż po zmiany mentalne (większa tolerancja na odmienność). Najgłośniej jednak mówi się o wszelkiego typu dofinansowaniach unijnych, które pozwoliły stanąć na nogi wielu przedsiębiorcom.

Continue reading “Jakim sposobem dotacje z Unii Europejskiej mogą pomóc niedużym przedsiębiorstwom?” »

Dobór konkretnego banku, z którego usług decydujemy się korzystać, nie jest wcale takie łatwe

Kiedy na rachunek bankowy chcemy przelewać zarabiane pieniądze, bez wątpienia powinniśmy dokładnie przejrzeć oferty wszystkich banków. Najwięcej zależy w dużej mierze od tego, na czym nam wyjątkowo zależy – kiedy ciekawią nas pożyczki bankowe, na pewno powinniśmy zdecydować się na bank, który proponuje swoim klientom niewielkie raty.

Continue reading “Dobór konkretnego banku, z którego usług decydujemy się korzystać, nie jest wcale takie łatwe” »

Już teraz dowiedz się w jaki sposób pozyskać pieniądze na otwarcie własnego przedsiębiorstwa

Dorośli coraz częściej myślą o założeniu własnej marki. Nie kręci ich praca w wielkiej korporacji czy lokalnym markecie. Pragną oni posiadać coś swojego, co będzie zapewniało im wielkie korzyści.

Continue reading “Już teraz dowiedz się w jaki sposób pozyskać pieniądze na otwarcie własnego przedsiębiorstwa” »

Weksle i wiele innych rzeczy, które są z prywatnymi przedsiębiorstwami związane

Kiedy mamy firmę musimy wiedzieć, że trzeba będzie nauczyć się mnóstwa rzeczy. Nawet, jeśli skończyliśmy studia, które powinny nam pomóc w zakładaniu firmy, to i tak wyjdzie na to, że o mnóstwie spraw nie mieliśmy najmniejszego pojęcia. Często pociechy biznesmenów, również chcą robić, to, co ich rodzice, ale gdy zaczynają wychodzi na to, że również powinni wielu rzeczy się dowiedzieć. Niesamowicie popularną metodą płatności wśród firm są weksle.

Continue reading “Weksle i wiele innych rzeczy, które są z prywatnymi przedsiębiorstwami związane” »

Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć wtedy gdy zakładasz start-up

Co to w zasadzie jest start up? Takiego typu mianem nazywa się nowo powstałe przedsiębiorstwa technologiczne – głównie aplikacje mobilne, witryny, serwisy i portale internetowe. Nie jest to jednakże warunek, ponieważ też inne firmy z innych branży mają możliwość być nazywane w ten sposób. Generalizując można stwierdzić, że start upy to istniejące już na rynku przedsiębiorstwa, ale należy również wiedzieć, że nie wszystkie dopiero co utworzone przedsiębiorstwa można tak określać.

Continue reading “Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć wtedy gdy zakładasz start-up” »