Dostęp pod kontrolą – kilka interesujących informacji związanych z tym tematem

Dziś ciężko jest zaufać osobie z sąsiedztwa a co w sytuacji, gdy chodzi o pracownika. Wielkie firmy, które nie mają możliwości upewnić się czy każdy pracujący jest na swoim miejscu pracy o określonych godzinach, muszą szukać rozwiązań, które ułatwią im efektywne sprawdzanie ludzi zatrudnionych.

kontrola dostępu
Dzięki współczesnej technice kontrola dostępu do wielu miejsc okazała się idealnym rozwiązaniem. Kontrola ta, to system, który dzięki zainstalowaniu właściwych urządzeń daje możliwość identyfikacji danej osoby. W biurowcach każdy pracownik ma swój identyfikator, który staje się też kartą dostępu. Wejście do budynku jest realne tylko po dotknięciu czujnika swoją kartą. Bywa, że kontrola dostępu wiąże się z wpisaniem konkretnego kodu. W filmach nie raz widzieliśmy inne sposoby. Te zaobserwowane na ekranie są użyteczne i stosowane przy bardzo ważnych sprawach/miejscach. Do wysokiego poziomu zabezpieczeń zalicza się między innymi skanowanie oka, sprawdzenie linii papilarnych czy też kontrolę głosu. Jest to ogromne ułatwienie dla korporacji jak również dla normalnego pracownika (zobacz rozmowa kwalifikacyjna pytania i odpowiedzi), nie musi on mieć kluczy do każdego pomieszczenia, wystarczy mu jego identyfikator. Więcej informacji na ten i pokrewne tematy – karty zbliżeniowe – ciekawa strona.

Skutecznie i bezpiecznie

karta dostępu

Ludzie nauczyli się przysposabiać technologie z biurowców w zgoła innych warunkach. Do tego rodzaju adaptacji pomysłów z korporacji zalicza się m.in. bramki obrotowe. Bramki te są stosowane przy wejściu do metra, czy też na wyciągach narciarskich. Bywa, że wystarczy podsunąć pod czujnik bilet, a czasem identyfikator, który jest przypisany dokładnie nam. Pewne bramki otwierają się automatycznie, są sterowane w taki sposób, że reagują na ruch. Dla jednych bramki tego rodzaju to idealny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, a dla innych tylko powód do stania w kolejce. Niestety bramki są zazwyczaj tak wąskie, że ludzie na wózkach inwalidzkich mają spory kłopot, żeby się zmieścić. Bez wsparcia drugiego człowieka nie daliby rady. Jeżeli chodzi o działanie bramek to trzeba przyznać, że firmy zajmujące się tymi produktami starają się by działały one bardzo dobrze. Co ważne, istotna dla firm nie jest tylko ich funkcjonalność, ale też wygląd danego urządzenia (poczytaj). Bramki obrotowe są elementem systemu kontroli dostępu, a co za tym idzie mają pomagać w utrzymaniu porządku i chronić kosztowne rzeczy. Jednak są one umieszczenie w nowoczesnych budynkach, tak, więc firmy dbają by pasowały one wyglądem do nowoczesnych budynków.