Dość ciekawym pomysłem na biznes jest sprowadzenie towaru z Chin. Czy zdajesz sobie sprawę jak się do tego zabrać?

Całkiem dobrym pomysłem na biznes jest towar sprowadzany z Chin. Z reguły jednak, by rozpocząćzaczynać potrzeba kontaktów w tak odległym państwie. Przy niedoborze fizycznego kontaktu z firmą mamy możliwość napisać wiadomość do różnorodnych potencjalnych klientów. Wspaniale w takiej informacji zapytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.

klik
Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, żeby napisać porządną wiadomość, żeby nasz partner potraktował nas poważnie. Z oczywistych względów musimy stworzyć taką informację po angielsku, choć niekiedy może zdarzyć się, że w firmach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin sprowadzany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różnorodne hurtownie. Z reguły hurtownia wielobranżowa, gdzie mamy szansę spotkać przedmioty odmiennego zastosowania.

Po decyzji o imporcie z Chin, strona zamawiająca dostaje fakturę proforma od kontrahenta, a także instrukcję dotyczące płatności. Nie zapominajmy, aby zawsze płacić kwoty pieniężne na konto firmowe. Dlaczego to takie istotne? Bowiem może się zdarzyć, że doręczyciel będzie starał się uniknąć w ten sposób opodatkowania.W momencie chcemy planować import większej części towaru to warto otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to forma rozliczeń krajowych a także tych za granicą przy pomocy banku, wykorzystywana jest jako sposób zabezpieczający interesy stron kontraktu. Zazwyczaj także stosowana jest forma zaliczki, której wartość może wynosić 30-50%, a następnie płaceniu dalszej części należności.

hurtownia leków
Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę możemy wpłacić się na w odniesieniu do faktury proforma, następną część w wyznaczonym terminie. Jak wygląda transport asortymentu z Chin? Przy ograniczeniach wagowych przesyłkach dobra i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma (program R2fk najlepsze rozwiązanie dedykowane dla firm) kurierska jest w stanie kończyć wszelkie sprawy celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczenie do agencji celnej dostawcy wymaganych dokumentów przedsiębiorstwa . Powinniśmy też nie zapominać, że towar ma szansę mtowar (polecamy więcej szczegółów)liwość zaczekać na odprawę prawie dwa tygodnie, z kolei kurier po kilku dniach, najczęściej od trzech do pięciu, może naliczać opłaty magazynowe.