Ważne kwestie o jakich powinni pamiętać właściciele firm. Niektóre zagadnienia

Prawo całkiem zaczynamy doceniać, gdy jego zapisy uderzają w nas bezpośrednio. Niby odnosi się ono do każdego z nas, w dużym czy mniejszym stopniu, natomiast stwierdzenie – “w większym stopniu” ma w tym miejscu niemałe znaczenie. Możemy to dokładnie dostrzec na konkretnych przykładach, najbardziej tych dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw. W tego rodzaju sytuacjach działania prawne, zasady i regulacje dość mocno wpływają na życie każdego z nas. Przypatrzmy się tym pojęciom.

Continue reading “Ważne kwestie o jakich powinni pamiętać właściciele firm. Niektóre zagadnienia” »

Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię zapytania? Skorzystaj z zasobów internetu

W momencie gdy nie mamy możliwości, żeby skierować się do doświadczonego doradcy prawnego wielokrotnie samemu musimy poszukiwać wiadomości dotyczących spraw skarbowych, terminów oddawania wniosków czy też szablonów umów, jakie bardzo upraszczają kwestię stworzenia tego typu dokumentu.

Continue reading “Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię zapytania? Skorzystaj z zasobów internetu” »

Ważne kwestie o jakich muszą wiedzieć przedsiębiorcy. Wybrane zagadnienia

Prawo całkiem zaczynamy doceniać, jeśli jego zapisy dotyczą nas w bezpośredni sposób. Wydaje się, że odnosi się ono do wszystkich, w większym albo mniejszym stopniu, lecz słowo klucz – “w większym stopniu” ma tu niemałe znaczenie. Możemy to dobrze zauważyć na danych przykładach, szczególnie dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw. W tego typu sytuacjach działania prawne, przepisy oraz regulaminy dość silnie oddziałują na życie każdego z nas. Przyjrzyjmy się takim zagadnieniom.

Continue reading “Ważne kwestie o jakich muszą wiedzieć przedsiębiorcy. Wybrane zagadnienia” »

Sposób na inwestycje

Każda osoba pragnie jak najlepiej zabezpieczyć się finansowo. Szukamy dobrej pracy, odkładamy środki na lokaty albo poszukujemy możliwości inwestowania funduszy, żeby szybko i efektywnie je pomnażać. Myślimy o tym co będzie za kilkanaście lat – mnóstwo ludzi myśli, że państwu nie uda się zapewnić im godziwej emerytury. Pamiętamy także o życiu naszych dzieci, zwłaszcza teraz, w czasie kryzysu gospodarczego. Pragniemy zapewnić im dobry start w dorosłość i móc wspierać gdy będą tego potrzebować. Dlatego też szukamy różnych opcji pomnażania swoich funduszy.

Continue reading “Sposób na inwestycje” »