Domena to połowa sukcesu

Postanowiłeś założyć stronę dla siebie lub swojej działalności? Niezbędna więc będzie domena internetowa. Co nam mówi ten termin? W skrócie: jest to nazwa, pod którą kryje się Twoja strona internetowa, jak również Twój e-mail. Kiedy wpiszemy naszą nazwę domeny do paska adresu przeglądarki i wciśniemy Enter, otworzy się strona, którą domena reprezentuje. Prawda, że proste?.

praca zdalna
Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Każda strona w sieci musi więc mieć swoją domenę, by móc właściwie spełniać swoją funkcję. Pamiętajmy, rejestracja domeny powinna być decyzją rozważną, aby nie naraziła nas na straty – tak więc wskazane jest poświęcić jej choć krótką chwilę. Jak więc wybrać dobrą nazwę domeny?

Na przynoszącą zamierzony skutek promocję w sieci składa się przede wszystkim nazwy domeny. Wybierzmy prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Nazwa powinna być łatwa do zapamiętania.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź naszą informację (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

Nie jest to proste, albowiem na rynku domenowym panuje coraz większy „ścisk” więc większość interesujących nazw jest już dawno zajętych. Zadanie więc nie należy do najprostszych.

E-handel
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nazwa domeny powinna stanowić w pewnym sensie wizytówkę firmy, więc gdy krótki adres będzie już zajęty – sprawdźmy nazwy dwuczłonowe. Unikajmy podawania w nazwie cyfr oraz stawiania obok siebie podobnych w zapisie liter np. „i” oraz „l”. Sprawdźmy też, czy nazwa, którą mamy zamiar się posługiwać jest łatwa do zapamiętania. Dobrym testem na zapamiętanie domeny jest próba podania nazwy przez telefon, lub zaprezentowanie adresu znajomym. Jeżeli zapamiętanie domeny nie będzie stanowiło dla nich kłopotu, wymyśliliśmy właściwą nazwę.

Obecnie bardzo na czasie stało się „blogowanie”. Jeśli i Ty wybrałeś domenę z imieniem i nazwiskiem, idealnie nadaje się ona do rozpoczęcia blogowania. Decyzja o własnej domenie internetowej ma sporo plusów.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów cena myjni bezdotykowej tu – te informacje także nie powinny pozostać niezauważone.

Oczywistą jest postrzeganie bloga przez odwiedzających. Blog posiadający własną domenę odbierany jest jako bardziej profesjonalny i poważny od blogów tworzonych w darmowych serwisach. Drugim czynnikiem jest możliwość kreowania swojej marki pod określoną nazwą. Ostatni powód dla którego warto posiadać własną domenę to fakt, że takie blogi traktowane są lepiej przez wyszukiwarki internetowe, co przekłada się na wyższe pozycje w rankingach.