Wypłata minimalna w 2015 roku kalendarzowym

W współczesnych nam czasach wszyscy gonimy za mamoną. Nie jest prosto żyć w czasach, kiedy istotniejsze jest mieć niż być. Jednak nie wszystkich stać na to, żeby zbyt dużo rzeczy kupować. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie było szczególnie optymistyczne. Osoby pracujące za minimalną stawkę krajową miesięcznie mają świadomość, że nie jest łatwo wiązać koniec z końcem. Ale lepsza jest jakakolwiek płaca niż żadna.

Continue reading “Wypłata minimalna w 2015 roku kalendarzowym” »

Kłopoty podatników – jakie pytania padają zazwyczaj? Wyjaśniamy obiekcje.

Dziś wiele osób, w podobny sposób młodych jak i tych starszych, nie orientuje się we wszelkich przepisach na temat podatków. Nie raz przydarza się, że w pewnych okolicznościach nie wiemy jakie papiery złożyć w słuszne miejsca, jakie prawa nam przysługują oraz jakie obowiązki posiadamy.

Continue reading “Kłopoty podatników – jakie pytania padają zazwyczaj? Wyjaśniamy obiekcje.” »

Zakładanie własnej firmy- dokumenty oraz inne istotne informacje, o których powinni wiedzieć młodzi przedsiębiorcy

Każdy kto otwiera własną firmę powinien zapoznać się z zasadami panującymi na rynku. Znajomość praw oraz obowiązków przedsiębiorcy z pewnością ułatwi prowadzenie firmy oraz rozliczanie jej z rozmaitych należności wobec urzędów, klientów bądź osób zatrudnionych w firmie. Zakładanie własnej działalności gospodarczej jest stosunkowo łatwym zadaniem. Wystarczy jedynie wypełnić niezbędne dokumenty tudzież udać się do urzędu, gdzie firma zostanie oficjalnie wprowadzona do rejestru. Podejmując decyzję o założeniu firmy należy się liczyć z faktem, iż rozliczanie z podatków wygląda odrobinę inaczej niż w przypadku osób fizycznych, które pracują dla jakiejś firmy.

Continue reading “Zakładanie własnej firmy- dokumenty oraz inne istotne informacje, o których powinni wiedzieć młodzi przedsiębiorcy” »