Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co należy na te tematy wiedzieć?

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w przeróżnych sytuacjach. Okres urlopu jest różny i zależy od konkretnej sytuacji. Naturalnie, aby pozyskać urlop okolicznościowy należy pierwej zwrócić się do pracodawcy z dobrym wnioskiem, w jakim przekażemy przyczynę takiego urlopu. Warto pamiętać, że jeżeli posiadamy pełnomocnictwo do dwóch dni urlopu okolicznościowego, nie musimy wykorzystać ich po sobie. Dni, w których skorzystamy z takiego urlopu, możemy wybrać osobiście.

Continue reading “Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz obecne składki ZUS. Co należy na te tematy wiedzieć?” »

Cudzoziemiec kupujący dom na Ukrainie musi do podpisania umowy posiadać zaprzysiężone wyjaśnienie na język ukraiński.

Słownictwo ukraińskie – to słownictwo należące do grupy języków wschodniosłowiańskich. używa go ponad 47 mln osób, głównie w państwie położonym nad Morzem Czarnym, gdzie ma pozycję języka administracyjnego, używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Język ukraiński z racji uwarunkowań geograficznych i historycznych wykazuje naturalne podobieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: większe – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Autor przekładu języka ukraińskiego musi posiadać świadectwo nadane przez Ministra Sprawiedliwości.

Continue reading “Cudzoziemiec kupujący dom na Ukrainie musi do podpisania umowy posiadać zaprzysiężone wyjaśnienie na język ukraiński.” »

Nie można lekceważyć przygotowywania oficjalnych dokumentów! Dlatego, już dziś zapoznaj się z podstawowymi wzorami tego typu pism

Niepoliczone ilości dokumentów i pism? Tak właśnie prezentuje się większość biur w prawie każdej wybitnej korporacji. W dzisiejszych czasach nic nie możemy umawiać w formie ustnej, bowiem później nie będziemy mieli jakiegokolwiek zaświadczenia, iż jakiekolwiek ustalenia miały miejsce.

Continue reading “Nie można lekceważyć przygotowywania oficjalnych dokumentów! Dlatego, już dziś zapoznaj się z podstawowymi wzorami tego typu pism” »

Mimo ogólnodostępnych ułatwień – zeznania podatkowe w dalszym ciągu stanowią nieprzyjemny obowiązek

Coroczny obowiązek podatkowy nie jest łatwą sprawą. Jak się okazuje, najchętniej poprosilibyśmy wykwalifikowaną księgową, żeby wykonała to zadanie w naszym imieniu

Continue reading “Mimo ogólnodostępnych ułatwień – zeznania podatkowe w dalszym ciągu stanowią nieprzyjemny obowiązek” »

Kasacja auta – jak przeprowadzić ją zgodnie z prawem?

Kiedy jesteśmy właścicielami starego, niesprawnego samochodu, chcemy się go pozbyć, żeby nie zajmował bez potrzeby miejsca. Możemy spróbować sprzedać pojazd i pobrać za niego pieniądze. Jeżeli jednak auto jest już tak nieużyteczne, że nikt nie wyrazi chęci, by go nabyć, innym legalnym wyjściem będzie jego kasacja w specjalnych stacjach demontażu. Za zezłomowanie go w takim miejscu również dostaniemy zapłatę. Warto jednak pamiętać, że tego typu procedura wymaga załatwienia kilku formalności.

Continue reading “Kasacja auta – jak przeprowadzić ją zgodnie z prawem?” »