Programy lojalnościowe w naszym przedsiębiorstwie

Tworząc swój interes, pojawia nam się przed oczami wspaniały obraz. Widzimy, jak nasza firma prężnie idzie do przodu, przynosi olbrzymie dochody, a my w końcu bez przeszkód bawimy się życiem. Jeśli ktokolwiek ma takie pojęcie o działaniu firmy, to pora go sprowadzić z obłoków. Własny interes to głównie duża odpowiedzialność a także mnóstwo roboty, która nie od razu daje owoce. Wszystko jest uzależnione od tego, jak bardzo się staramy i ile zaangażowania wkładamy w rozwój interesu.

Continue reading “Programy lojalnościowe w naszym przedsiębiorstwie” »

O których kwestiach musimy pamiętać gdy otwieramy własną działalność gospodarczą?

Nie od dzisiaj wiadomo, że prywatna aktywność ekonomiczna jest sprawdzonym sposobem, dzięki jakiemu będziemy w stanie uzyskiwać zadowalające nas dochody pieniężne. Praktyka widocznie ukazuje nam, że coraz większa liczba obywateli Polski decyduje się na ten niezmiernie ryzykancki krok, bowiem znudzenie pracą na etacie często jest nagminnie występującym zjawiskiem.

Continue reading “O których kwestiach musimy pamiętać gdy otwieramy własną działalność gospodarczą?” »

PIT – jak uzupełnić go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się bolączką? Gdzie znajdziemy pomoc?

Biurokracja, przeróżne sprawy papierkowe – niestety każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób za tym nie przepada. Najwięcej papierologii mają zwykle przedsiębiorcy, którzy wciąż muszą coś wypełniać, wciąż coś rozliczać. Ale także zwyczajni ludzie co najmniej raz na rok muszą wypełnić PIT.

Continue reading “PIT – jak uzupełnić go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się bolączką? Gdzie znajdziemy pomoc?” »

Rozlicz deklarację podatkową bez wychodzenia z domu – to niezwykle łatwe!

Każdy z nas posiada własny obowiązek podatkowy. Nie musimy prowadzić firmy, ażeby naszą nieodzownością było płacenie należności wobec Skarbu Państwa. W wypadku jednostek zatrudnionych danina na rzecz Skarbu Państwa przekazywana będzie przez zatrudniającego. Jednakże zobowiązaniem każdego z nas będzie złożenie deklaracji fiskalnej w odpowiednim terminie. Jednakże wypełnianie formularza PIT wcale nie musi być kwestią kłopotliwą.

Continue reading “Rozlicz deklarację podatkową bez wychodzenia z domu – to niezwykle łatwe!” »

Jakie działania robi komornik? Jaka jest jego rola? Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Głównym celem działań zarządzanych przez komornika jest zdobycie od dłużnika wierzytelności należnych wierzycielowi – są one odzyskiwane z majątku dłużnika. Trzeba przy tym mieć na uwadze to, iż do obowiązków komornika nie należy ocena zasadności długu. W gestii wierzyciela, nie komornika, należy określenie, z czego egzekucja będzie prowadzona. zleceniodawca musi wtedy liczyć się z tym, że otrzyma wiadomość o braku szansy ściągnięcia długu. Co wtedy robić? Jak wyegzekwować dług?

Continue reading “Jakie działania robi komornik? Jaka jest jego rola? Co trzeba wiedzieć na ten temat?” »