Zakończenie stosunku wynajmu przez osobę wynajmującą

Gdy decydujemy się na wynajęcie naszego mieszkania, to powinniśmy liczyć się z różnymi sprawami. Powinniśmy oczywiście wszystko pozałatwiać w podług prawa. Bo wiadomo, że tego rodzaju dodatkowy dochód musi być zalegalizowany. Poza tym powinniśmy stworzyć sensowną umowę między nami a osobami, które będą wynajmowały od nas dany lokal. Co istotne wypowiedzenie umowy musi obowiązywać obie strony. Bo wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego jest niezbędne osobom, które mają dochód z owego wynajmowania.

Continue reading “Zakończenie stosunku wynajmu przez osobę wynajmującą” »

Czy warto przekazywać swój jeden procent różnorodnym instytucjom?

Termin rozliczeń podatkowych, jaki nieuchronnie się do nas zbliża, z pewnością nie jest wyczekiwanym przez nas czasem. Jesteśmy zobowiązani w nim bowiem zmierzyć się z koniecznością wykonania znacznych kalkulacji podatkowych, jakie oczywiście nie są zaliczane do najłatwiejszych.

Continue reading “Czy warto przekazywać swój jeden procent różnorodnym instytucjom?” »

Czy warto ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Każdy z nas doskonale wie, że praca stanowi nasz fundamentalny szczegół codzienności. Osiąganie przychodów z tytułu pracy jest bowiem naturalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tym miejscu warto również uświadomić sobie, że żyjemy w kraju, w którym konieczność kalkulowania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale trudny obowiązek, jaki przychodzi nam doprowadzić do realizacji.

Continue reading “Czy warto ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?” »

Jak właściwie płacić podatek od dochodów?

Każda osoba, jaka osiąga jakiś przychód na terenie Rzeczpospolitej Polskiej doskonale wie, że musi go opodatkować. Brak niedopełnienia tych działań może spowodować nam wyjątkowo wiele problemów, jakich za każdą cenę chcielibyśmy uniknąć. Ich przykładem może być tutaj choćby znacząca kara pieniężna nakładana przez nas przez urzędy skarbowe.

Continue reading “Jak właściwie płacić podatek od dochodów?” »

Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu powinieneś wiedzieć, jeśli masz pytania, sprawdź w witrynie internetowej Zus-u

Prowadzenie własnej firmy to potrzeba zaznajomienia się z licznymi przepisami, pamiętania o wymaganych terminach i składkach, bez tego po prostu nie sposób funkcjonować.

Continue reading “Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu powinieneś wiedzieć, jeśli masz pytania, sprawdź w witrynie internetowej Zus-u” »