Dobrze jest zapoznać się z Instagramem, ponieważ korzysta z niego coraz więcej znanych osób oraz organizacji

Gdy Facebook przejmował Instagrama, fachowcy uznali to za dziwny manewr. Aktualnie chyba lwia część osób zgodzi się, iż był to celny strzał. Coraz więcej firm i stowarzyszeń używa Instagrama, aby komunikować się z internautami.

fotka - firma
Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
firma - stykówka
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że podstawą działania Instagrama na starcie była tradycyjna chmura obliczeniowa. Zmiana nastąpiła wtedy, gdy firma Zuckeberga kupiła go oraz przekopiowała wszystkie dane (dalsze informacje) na swoje serwery. Dzisiaj Instagram posiada blisko pięćset milionów aktywnych użytkowników i z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Mnóstwo użytkowników w taki sposób zaczyna swoje internetowe przygody, nim przestawią się na YouTube’a lub zaczną tworzyć własnego bloga. W sieci znajdziemy ogromną liczbę porad powiązanych z tym porady (zobacz jak zdobyć obserwatorów na instagramie) czy jak zadbać o dobrej jakości content. Dobrze jest zapoznać się z tymi radami, gdyż nierzadko naprawdę mogą one dopomóc początkującym. Naturalnie Instagram nie jest używany jedynie w celu zareklamowania swojej instytucji czy osoby.

Na tej stronie funkcjonowała już niejedna kampania społeczna. Okazało się, iż jest to wspaniały sposób, by zwrócić uwagę użytkowników na ważne kwestie – Instagram pozwala to zrobić w interesujący sposób.

Upłynęło już parę lat odkąd chmura obliczeniowa przestała być nieodłącznym składnikiem Instagrama, a jego popularność wydaje się wciąż wzrastać.

Można odnotować, że niezmiernie interesująca kampania społeczna została przeprowadzona w tym serwisie trzy lata temu. Użytkownicy, którzy śledzili posty związane z gastronomią, mogli także zobaczyć fotografie pustego talerza z wypisanymi na nim nazwami dań. Zamiarem akcji było skierowanie uwagi użytkowników na kwestię głodu.

Jak się okazało, odpowiedzią na zapytanie jak zdobyć obserwatorów na instagramie, jest zaintrygowanie ich czymś niebanalnym. .Może to być coś tajemniczego, lub też jakieś niedomówienie, które sprawi, iż zaczną przychodzić na naszą stronę. Tak czy inaczej, jeśli nie będziemy mieli wysokiej jakości treści, nie mamy jakichkolwiek szans na wzrost popularności. Należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: co chcę przekazać oraz jak uczynić to w ciekawy, zwracający uwagę, sposób?