Dlaczego warto inwestować w dobre serwery firmowe

Wydajne i sprawne serwery to dziś baza prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych dużych przedsiębiorstw, jak również w małych firmach należy koniecznie zadbać, aby pakiety danych wysłane z jakiegoś punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Współczesne aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel elektroniczny, witryny WWW oraz całe wachlarze odrębnych usług świadczonych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby znajdujące się w sieci.

Serwery NAS marki DROBO
Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Muszą więc działać wydajnie i posiadać perfekcyjne łącza komputerowe. Do zwiększenia przepustowości sieci przydają się przełączniki, które sterują działaniem programów internetowych w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących non stop ruch pakietów informacji wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele stabilniejsze.

Urządzenie o kodzie J9019B doskonale nadaje się do dużych biur,jak również mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono doskonałym rozwiązaniem komunikacyjnym. Tak samo dobrym wyborem jest urządzenie J9280A. Świetnie oddziela ono sieci Lan i w perfekcyjny sposób zapewnia filtrowanie danych. Jak inne tego rodzaju urządzenia może bezproblemowo współpracować z siecią gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą przewodów jak koncentratory, to ma ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast uwspólnienia całego możliwego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak chociażby J9794A, przydziela każdemu podpiętemu urządzeniu sieciowemu konkretny kawałek pasma. Odpowiedni przełącznik, przykładowo J9661A poda dokładnie takie samo pasmo każdej maszynie osobno, co przyczyni się w ważny sposób do maksymalizowania wydajności,jaką można jeszcze powiększyć, używając przełączników dających możliwość na używanie połączeń w dwóch kierunkach. Takie opcje są możliwe dzięki możliwości zapamiętywania adresów MAC komputerów z lokalnej sieci oraz informacjom, z którym portem komunikuje się konkretne maszyna.

Switche dają przy tym także wydzielanie specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Połączenia pomiędzy portami należącymi do innych sieci VLAN są mocno ograniczone, zaś do transferowania informacji między innymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między dwoma podłączonymi do siebie przełącznikami obsługiwane bywają za pośrednictwem specjalnego rodzaju połączenia, jakie często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w urządzenie, trzeba także nabyć specjalistyczny pakiet, na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.

Źródło: