Dlaczego warto firmom inwestować w programy lojalnościowe?

Jak dziś postrzega się lojalność? Lojalność ma charakter pozytywny, to słowo kojarzące się z wiernością i z jakiegoś rodzaju dobrem. Co więc kryje się pod nazwą programy lojalnościowe? Otóż programy lojalnościowe w pewien sposób sprawiają, że stajemy się wierni konkretnym producentom nieważne czy chodzi o ciuchy czy o coś do zjedzenia.

LoyaltyZen
Kiedy mamy kartę stałego klienta w którymś z butików, to do tego miejsca skierujemy kroki, gdy potrzebujemy kolejnej sukienki koktajlowej. Gdy we flakoniku z perfumami zostało już niewiele zapachu idziemy do drogerii, która też dała nam tego rodzaju kartę. Stajemy się wierni określonym markom, bo a) zawsze wszystko było z nimi okej, b) przez to mamy różnego rodzaju rabaty, o których ludzie kupujący wszędzie nie mogą się starać. To korzyści dla obu stron. Jednak o dużo więcej niż klient zyskuje firma.

Programy lojalnościowe (przeczytaj więcej informacji na tej stronie: ) stały się genialnym marketingowym zagraniem, które daje możliwość bez zbędnej promocji zyskać klientów. Wystarczy, że wejdziemy, do jakiegoś sklepu i zrobimy zakupy, za które rachunek będzie opiewał na wysoką kwotę. Wtedy automatycznie osoba sprzedająca (uprzejma i uśmiechnięta) zaproponuje nam założenie karty stałego klienta, opowie o zniżkach, powie, że taka karta jest bezpłatna i już! jesteśmy złapani w sidła. Wiadomo, że są osoby, które nadal będą biegały z jednego sklepu do drugiego sklepu nie przejmując się, że w tym czy innym sklepie mają kartę stałego klienta. Ale duża liczba osób zechce zrobić zakupy tam gdzie dodatkowo będzie mogła coś zyskać.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza publikacja może być Twoim zdaniem niewystarczająca, to zamieszczony tutaj (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/tlumaczenie-konsekutywne-i-symultaniczne-roznice/) tekst na pewno przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

W naszym kraju w różnych centrach handlowych mamy do czynienia z tego typu programami lojalnościowymi, z których coraz chętniej korzystamy.