Dlaczego warto firmom inwestować w programy lojalnościowe?

Jak dziś postrzega się lojalność? Lojalność ma charakter pozytywny, to słowo kojarzące się z wiernością i z jakiegoś rodzaju dobrem. Co więc kryje się pod nazwą programy lojalnościowe? Otóż programy lojalnościowe w pewien sposób sprawiają, że stajemy się wierni konkretnym producentom nieważne czy chodzi o ciuchy czy o coś do zjedzenia.

LoyaltyZen
Kiedy mamy kartę stałego klienta w którymś z butików, to do tego miejsca skierujemy kroki, gdy potrzebujemy kolejnej sukienki koktajlowej. Gdy we flakoniku z perfumami zostało już niewiele zapachu idziemy do drogerii, która też dała nam tego rodzaju kartę. Stajemy się wierni określonym markom, bo a) zawsze wszystko było z nimi okej, b) przez to mamy różnego rodzaju rabaty, o których ludzie kupujący wszędzie nie mogą się starać. To korzyści dla obu stron. Jednak o dużo więcej niż klient zyskuje firma.

Programy lojalnościowe (przeczytaj więcej informacji na tej stronie: ) stały się genialnym marketingowym zagraniem, które daje możliwość bez zbędnej promocji zyskać klientów. Wystarczy, że wejdziemy, do jakiegoś sklepu i zrobimy zakupy, za które rachunek będzie opiewał na wysoką kwotę. Wtedy automatycznie osoba sprzedająca (uprzejma i uśmiechnięta) zaproponuje nam założenie karty stałego klienta, opowie o zniżkach, powie, że taka karta jest bezpłatna i już! jesteśmy złapani w sidła. Wiadomo, że są osoby, które nadal będą biegały z jednego sklepu do drugiego sklepu nie przejmując się, że w tym czy innym sklepie mają kartę stałego klienta. Ale duża liczba osób zechce zrobić zakupy tam gdzie dodatkowo będzie mogła coś zyskać. W naszym kraju w różnych centrach handlowych mamy do czynienia z tego typu programami lojalnościowymi, z których coraz chętniej korzystamy.