Dlaczego trzeba regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i przełożeni pozostają zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: systematycznie odbywane kursy podnoszą umiejętności podwładnych, a ich motywacja w pracy znacząco rośnie, co rzecz jasna nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla zakładu, w którym są zatrudnieni. Powyższa zasada dotyczy zarówno pracowników umysłowych, jak i spawaczy pracujących w halach montażowych. Dokształca się zarówno kadra zarządzająca, jak i personel pomocniczy.

pracownik
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Uwaga niedoszłych słuchaczy koncentruje się przede wszystkim na kursach z zakresu kompetencji twardych, zatem księgowa planuje poznać zasady rozliczania VAT-u w kolejnym roku kalendarzowym, a spawacz poznać wreszcie nowe, całkowicie nieznane mu techniki spawania. Natomiast zajęciami z zakresu zarządzania czasem albo radzenia sobie ze stresem zainteresowani pozostają najprawdopodobniej jedynie przełożeni; syndrom wypalenia zawodowego kojarzymy zazwyczaj z profesją nauczyciela, choć w istocie każdy może stracić chęć do pracy, zwłaszcza wtedy, gdy owa praca jest bardzo jednostajna i przez to mało interesująca albo wymaga nawiązywania ustawicznych kontaktów międzyludzkich.

Dzięki kursom czy indywidualnym spotkaniom z psychologiem można na szczęście w porę poradzić sobie z takim problemem. Żeby uchronić się przed zgubnymi efektami utraty motywacji, a jak również pracoholizmem warto brać udział w konwersatoriach prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli i być w stanie zachować równowagę miedzy życiem zawodowym i prywatnym. Poziom motywacji jest zależny od wielu najrozmaitszych czynników. Jeżeli w danym przedsiębiorstwie podwładni otrzymują niewielkie wynagrodzenie, a z każdym tygodniem spis obowiązków bez przerwy się wydłuża, to ich motywacja w pracy pozostaje bliska niemal zeru.

Zaciekawił Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej kurs pierwszej pomocy kraków o tym, co niezwykle Cię interesuje.

praca
Źródło: pixabay
Zresztą identycznie omawiana sprawa przedstawia się wtedy, kiedy firma bądź fabryka (http://www.malowanielinii.com/oznakowanie/oznakowanie-fabryk-i-hal-produkcyjnych/) ma kłopoty finansowe czy dostaje o wiele mniej zleceń niż w ubiegłym roku. Wówczas pracownicy myślą raczej o zmianie pracodawcy i niekiedy także o uzupełnieniu posiadanych kompetencji. Z kolei na kursach bezrobotna kobieta może dowiedzieć się, w jaki sposób szukać pracy, napisać list motywacyjny czy poznać swoje mocne strony. Psychologowie dysponują też niezwykle przydatnymi testami, które pomogą przy ewentualnym wyborze nowego zawodu.