Dlaczego powinniśmy postawić na sprawdzonych dostawców paliwa gazowego?

Kwestia dostaw gazu jest aktualnie coraz częściej dyskutowany, przede wszystkim ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz firm używa właśnie tego paliwa. Obecnie na polskim rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku sprzedaży paliwa gazowego. Przyczyną bieżących zmian jest przede wszystkim członkostwo w UE, jak również konieczność wdrożenia zasad wolnego handlu także w tej sferze gospodarki.

liczniki gazu
Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednakoż ukryć, że zmiana zachodzi raczej powoli i nadal głównym dostawcą gazu w naszym kraju jest PGNiG. Trzeba jednakże wiedzieć, że każdy ma prawo do zmiany dystrybutora paliwa gazowego spośród przedsiębiorstw obecnych na rynku.

To prawda, że na chwilę obecną ceny dystrybutorów gazu nie różnią się na tyle, aby klienci zmieniali umowy częściej niż na przykład operatorów sieci komórkowej, aczkolwiek z każdym rokiem ten stan może ulec zmianie. Wówczas dobrze jest zapoznać się gruntownie z tematem i wybrać najkorzystniejszą ofertę.
Znacznie częściej z uwolnienia rynku korzystają właściciele firm. Jest tak, gdyż odbiorcy indywidualni obawiają się zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Należy wiedzieć, że jeśli zawrzemy całościową umowę na dostawę gazu, wówczas otrzymamy jedno rozliczenie.

Hej, sprawdź to (https://www.tawol.com.pl/pl/dennice/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco inna. Wówczas w rozliczeniu otrzymamy dwie faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.

Z pewnością posłuży Ci dobra strona www (https://bcmarket.pl/motorolazebra/8745-terminal-zebra-tc26.html) z informacjami, które tyczą się opisanego tutaj wpisu. Nie ociągaj się zatem i kliknij w umieszczony niżej link.

Większość odbiorców stawia na sprawdzonych dostawców gazu (takich jak: a tak wciąż postrzegamy spółkę PGNiG. Z drugiej strony oferta dla klientów indywidualnych jest mocno mizerna, dlatego najczęściej wybieramy najprostsze rozwiązanie. Poza tym przy niedużym wykorzystaniu gazu, zmiana dystrybutora nie daje znaczących oszczędności.

palnik gazowy
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednak wybieramy dostawcę do dopiero co postawionego domu, warto przeanalizować wszystkie oferty, nim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda kwestia dostawy w przypadku dużych przedsiębiorstw, które z reguły zużywają spore ilości energii. W takim wypadku zmiana dostawcy może przynieść większe oszczędności, gdyż to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.