Dlaczego opłaca się używać EOSa 70D?

W dziale lustrzanek zadebiutował nowy produkt Canona – EOS 70D – skierowany do półprofesjonalistów. Model producenta, którego premierę przewidziano na koniec sierpnia tego roku, zmienia swojego poprzednika– aparat EOS 60D i ma ogromną szansę stać się silnym rywalem dla produktów Sony i Nikona o zbliżonych parametrach użytkowych.

canon 70eos

EOS 70D to standardowa lustrzanka cyfrowa ze stabilnym gripem oraz znamiennym dla modelu 60D rozkładem przycisków.

Jeśli pasjonuje Cię tego typu zagadnienie, kliknij ten link i zdobądź więcej info. Warto zbadać prezentowany tutaj temat dokładniej!

Aparat Canona ma jednak wiele zaskakujących rozwiązań. Wyposażono go, m.in. w matrycę APS-C o rozdzielczości 20,2 megapikseli oraz nowoczesną technologię Dual Pixel CMOS AF, która ulepsza działanie autofocusa, zarówno w obszarze kadrowania filmów oraz fotografowania , wykorzystując tryb Live View. Dodatkowo, model posiada czuły sensor i 14 bitowy procesor Digic 5+, zapewniający wykonywanie fotografii w zakresie czułości ISO od 100 – 12800 i z prędkością siedmiu klatek na sekundę.

Niewątpliwie najciekawszym osiągnięciem Canona w przypadku lustrzanki EOS 70D jest dedykowana matryca CMOS, w której na pojedynczy piksel przypada para fotodiod. Dzięki temu, fotografujący osiągnie znacznie lepsze efekty, zarówno w obszarze zyskania spodziewanej ostrości jak i najlepszej jakości zdjęć.

Dodatkowo aparat EOS 70D, podobnie jak swój prekursor, ma zamontowany odchylany ekran LCD Clear View II , którego przekątna wynosi 3 cale, co ułatwia fotografowanie z wielu perspektyw i pod każdym kątem. Rozwiązanie, stosowane już w starszych typach lustrzanek, pozwala również na skuteczne filmowanie (jakość Full HD). Testujący może wykorzystać obrotowe i dotykowe funkcje ekranu lub wizjera optycznego, który pokrywa aż 98 % kadru. Warto dodać, że innowacyjny system autofocus tworzy dziewiętnaście punktów krzyżowych i jest przeznaczony do fotografowania obiektów w ruchu z niebywałą ostrością. Dzięki temu model staje się niezastąpiony, np. w relacjonowaniu faktów sportowych.

Premierowa lustrzanka Canona została również wyposażona w funkcję Wi-Fi, ułatwiającą bezprzewodowe wysyłanie fotografii oraz rozbudowane tryby i filtry, dzięki czemu można w nieskomplikowany sposób konstruować oryginalne obrazy. Użytkownicy mogą również skorzystać z aplikacji EOS Remote, która współpracuje ze smartfonami, co pozwoli im, m.in. na operowanie wieloma funkcjami aparatu, takimi jak: ISO – http://www.centrumjakosci.pl/iso_29990.html -, ekspozycja, wyzwolenie migawki czy ostrość.

Aparat Canon EOS 70D na to doskonała oferta dla wszystkich, którzy chcą kompleksowego aparatu z masą przydatnych funkcji. Dzięki niemu każdy będzie mógł cieszyć się dobrą jakością obrazów i filmów również w nietypowych warunkach. Rozbudowany technologicznie EOS 70D to doskonały zestaw dla każdego półprofesjonalisty, który chce rozwinąć własne umiejętności w obszarze fotografii plenerowej czy przyrodniczej.