Delegacja – jak przygotować się do delegacji, o czym nie zapomnieć. Rzeczy konieczne, a także takie, o które często zaniedbujemy

Myśląc o wyjeździe często przywiązujemy większą wagę do ubrań, poznaniu lokalizacji i wyszukaniu smacznych pubów. Jednak jadąc na półroczną delegację lub wymianę musimy pomyśleć także o innych, ale również najważniejszych i powszechnych sprawach.Istotną rzeczą na początek jest wyszukanie sobie własnego środka transportu. Najczęściej wybieraną opcją w dużych miastach jest komunikacja miejska. Jedyne co robimy, to kupujemy bilet okresowy i podróżujemy, swobodnie przez dany okres czasu. Jednak zazwyczaj, gdy wyjeżdżamy gdzieś w sprawach biznesowych wymagane jest od nas, byśmy byli jak najbardziej dyspozycyjny.

wynajem samochodu
Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com

Mamy poznawać okolicę, aklimatyzowaćsię, a przy okazji (a nawet przede wszystkim!) nawiązywać kontakty biznesowe. A niestety nie jest to zbyt miłe, gdy na konferencje ciągle się spóźniamy z przyczyny zakłóceń w komunikacji miejskiej. Dlatego powinnyśmy się zastanowić nad ciekawą alternatywą, jaką jest wynajem długoterminowy samochodów. Dzięki temu, zredukujemy konieczności nabywania nowej maszyny i wymaganych kosztów z tym związanych. Zmusimy do wykonania opłat za dany okres i bieżące utrzymanie. Oczywiście taki leasing urządzeń jest bardziej kosztowny w ogólnym rozrachunku, jednak znacznie bardziej użyteczny dla osoby, która w dopiero poznanym obszarze musi myśleć o milionie innych rzeczy. Duże przedsiębiorstwa chcą dawać swoim podległym własne samochody, jednak oni skądś też posiadają flotę. Firmy międzynarodowe zazwyczaj często podpisują umowy na wynajem długoterminowy samochodów i poza tym otrzymujemy od nich bez utrudnień maszynę na użytek własny. Ta opcja jest komfortowa również z innego względu.

Sprawdź też –

biznes
Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Otrzymując samochód możemy go używać także dla własnych potrzeb. Jeśli tylko się dobrze dogadamy i dopiszemy do umowy na leasing urządzeń podpunkt o nielimitowanym paliwie, możemy jeździć wygodnie gdzie tylko potrzebujemy. Dlatego wydaje się, że okazja posiadania własnego pojazdu jest bardzo kusząca w nowym mieście zamieszkania. Daje to tak zwany „dobry start” początkowo. Nie zapomnijmy jednak, że dany samochód po zakończeniu współpracy, możemy zazwyczaj również wykupić z firmy na użytek własny. I tu znów – dużo zależy od podpisanego kontraktu – www.