W jaki sposób rozliczyć się z podatku od dochodu, aby uchronić się od stania w kolejce?

Mnóstwo ludzi zwleka do ostatniej chwili z rocznym rozliczeniem się z podatku dochodowego. Najczęściej nie mają na to czasu. Takie ludzie narażają się na długie wyczekiwanie i stanie w długich kolejkach, czy to na poczcie, bądź w Skarbówce. Bowiem jest wielu zapominalskich.

Continue reading “W jaki sposób rozliczyć się z podatku od dochodu, aby uchronić się od stania w kolejce?” »

Obywatelski obowiązek – rozliczyć druk PIT za rok, który minął

Wypełnianie zeznań od zawsze kojarzyło się z ręcznym, a później elektronicznym wypełnianiem klasycznych formularzy. I choć oczywistym było, że im szybciej dokument PIT się wypełni, tym szybciej otrzyma się ewentualny zwrot podatku, bardzo wiele ludzi zwlekało do ostatniego momentu z wysłaniem swojego rozliczenia rocznego. Był to duży błąd, ponieważ często ostatnie dni kwietnia w skarbówkach albo na poczcie wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Ale już od pewnego czasu możemy wysłać deklarację PIT online.

Continue reading “Obywatelski obowiązek – rozliczyć druk PIT za rok, który minął” »

Rozliczenie pit w sieci

Dostępne teraz możliwości oferowane nam przez specjalistów umożliwiają spore zaoszczędzenie czasu czy nerwów. Głównie w przypadku corocznego rozliczania swoich dochodów wymagamy jeszcze bardziej kompleksowych programów. Ich obsługa wcale nie musi być skomplikowana, a pit 2016 do rozliczenia nie będzie stanowił żadnego problemu.

Continue reading “Rozliczenie pit w sieci” »

Najdogodniejszy sposób liczenia pit online to ten przez sieć. To naprawdę bardzo łatwe, sprawdź

Mnóstwo z nas będzie odkładać na ostatnią chwilę z nadaniem rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. To niekorzystne wyjście,zwłaszcza kiedy w ostatnich dniach kwietnia musimy stanąć w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pamiętamy o wysłaniu PIT-a przez sieć. W międzyczasie rozliczyć pit można bardzo łatwo – online.

Continue reading “Najdogodniejszy sposób liczenia pit online to ten przez sieć. To naprawdę bardzo łatwe, sprawdź” »

W jaki sposób dobrze wypełnić coroczny obowiązek rozliczenia się w urzędzie skarbowym.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdej pracującej osoby będzie złożenie do określonego dnia rozliczenia podatku. Będzie to dotyczyć to każdego bez wyjątku, kto osiągnął w poprzednim roku kalendarzowym jakieś dochody. Ustawodawcy ustanowili czas na wywiązanie się ze złożenia deklaracji na koniec kwietnia, i przekroczenie tego dnia może się wiązać z poważnymi konsekwencjami.

Continue reading “W jaki sposób dobrze wypełnić coroczny obowiązek rozliczenia się w urzędzie skarbowym.” »