Potrawy lokalne Dolnego Śląska

Czy lubisz podróżować po naszym kraju? Czy interesujesz się kulturą naszego kraju? Czy poznawanie regionalnych dań sprawia ci ogromną rozkosz? Jeżeli na choć jedno z powyższych pytań powiedziałeś twierdząco, ten artykuł jest napisany dla ciebie.
Chociaż Polacy słyną przede wszystkim ze swoich pierogów ruskich, schabowych, pulpetów i kiszonych ogórków, to jednakże mamy tak jak każda inna nacja potrawy przyrządzane jedynie regionalnie.

wózek widłowy w fabryce
Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Na terenach ziemi sandomierskiej są to tzw. faworki, czyli smażone na głębokim oleju kruche ciasto, które jest uprzednio cięte na kawałki w kształcie deltoidu i zawijane, wyglądają prawie jak kiepskie kokardki. Usmażone ciastka posypuje się cukrem pudrem.

Zaciekawił Cię ten wpis? To rewelacyjnie! Nowe równie atrakcyjne treści dostrzeżesz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (http://zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/aranzacja-ogrodow-wroclaw/).

Na Kujawach takimi regionalnymi przysmakami są krupnik kujawski, niesamowicie specyficzny, ponieważ z dodatkiem aromatycznych leśnych grzybów oraz młoda kapusta z grochem oraz dużą ilością zesmażonych skwarków słoniny. Potrawy niebywale proste, lecz już nie tak łatwe w wykonaniu. Idąc dalej po mapie Polski zatrzymujemy się na terenach Dolnego Śląska, a właściwie w samym centrum – to jest w Legnicy. To bardzo stare miasto, które swe prawa odebrało już na początku średniowiecza polskiego.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie identyfikacja wizualna, która odnosi się do pokrewnej tematyki.

Niektóre budynki pamiętają jeszcze czasy najazdów tatarskich. Nic dziwnego, że teren ten ma swą niebywale urozmaiconą kuchnię lokalną. Staropolska restauracja Legnica, najstarsza oraz najbardziej znana w mieście, przyciąga swymi aromatami już z mili. Tereny wokół Legnicy obfitują w różnorodne gatunki ryb słodkowodnych, toteż jadłodajnia podaje mnóstwo potraw rybnych. Niebywałego smaku zupy rybnej z lina nie da się opisać wyrazami. Lecz to gołąbki krużewnickie chwytają za serce, tak iż nie ma się ich dosyć.

By także odwiedzić kuchnie regionalne, odwiedźcie hotele Legnica posiada dużą bazę turystyczną, z tego powodu że nie tylko my byliśmy przyciągnięci do miejscowości zapachami dań.
Potrawy regionalne Dolnego Śląska należą według nas do najpyszniejszych w naszym kraju. Ale aby to potwierdzić zmuszeni jesteście sami tam pojechać.