Bieżące opłaty za gaz, które życzą sobie dystrybutorzy.

Bieżące opłaty za gaz, które wyznaczają dystrybutorzy są tymi cenami, jakie trzeba brać pod wzgląd, podczas gdy analizuje się bieżącą sytuację na rynku gazowym. Jest to sytuacja tak czy owak ulegająca zmianom ciągle, a więc osoby bardziej się tym interesujące muszą do tego przywiązywać dużą uwagę.

Continue reading “Bieżące opłaty za gaz, które życzą sobie dystrybutorzy.” »

Big Data w bankowości – dowiedz się o tym problemie zasadniczych rzeczy

Żyjemy w czasach, gdzie nasze dane osobowe są niemal wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak multum podmiotów posiada kompletne dane na nasz temat. Nie jest to oczywiście dobra nowina, tymczasem nie możemy z tym nic zrobić. Powinniśmy tymczasem dowiedzieć się czegoś sporzej o tym zagadnieniu, tak by w jakikolwiek sposób umieć chronić własną prywatność, co dzisiaj jest niesłychanie karkołomne.

Continue reading “Big Data w bankowości – dowiedz się o tym problemie zasadniczych rzeczy” »

Podstawowe mechanizmy analizowania ogromnych ilości informacji w bazach, największe różnice między systemami ERP i BI

Rozwój współczesnych informatycznych technik sprawił, że w firmach zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji. Większe już kilkanaście lat temu miały wdrożone wydajne programy do zarządzania ERP, w jakich na bieżąco były i nadal są zapisywane wszystkie zdarzenia gospodarcze. Przy dobrej konfiguracji systemu ilość przetwarzanych danych jest ogromna, więc zaczęła się pojawiać konieczność ich sprawnego analizowania, i to w oparciu o różne płaszczyzny.

Continue reading “Podstawowe mechanizmy analizowania ogromnych ilości informacji w bazach, największe różnice między systemami ERP i BI” »