Przedsiębiorstwa online, bezpieczeństwo PayPal i wybór właściwych systemów operacyjnych

Firmy internetowe zyskują aktualnie rozległą popularność. Coraz więcej biznesmenów decyduje się na prowadzenie własnego biznesu przez Internet, bowiem popyt na usługi czy też towary oferowane online jest w dzisiejszych czasach niesłychanie wysoki. Większość osób ma stały dostęp do Netu, dlatego bez kłopotu możemy za jego pomocą odszukać interesujące nas usługi albo produkty. Przez Sieć zdołamy uczynić zakupy, oraz także zobaczyć, które usługi oferuje interesująca nas firma internetowa.

Continue reading “Przedsiębiorstwa online, bezpieczeństwo PayPal i wybór właściwych systemów operacyjnych” »

Niejasności prawa autorskiego – zatem nie zapominajmy o przekazywaniu autorskiego prawa majątkowego

Znaki towarowe są nierozerwalnie powiązane z prawem autorskim. Oba tematy stanowiące pole zainteresowania twórców podlegają właściwym zapisom prawnym. Kupując znak jako autorską usługę (jak np. logotyp na portal sportowy), nie stajemy się jednak automatycznie wyłącznymi posiadaczami loga.

Continue reading “Niejasności prawa autorskiego – zatem nie zapominajmy o przekazywaniu autorskiego prawa majątkowego” »

Dlaczego tak niezbędne jest niszczenie dokumentów w firmie? Dlaczego koniecznie powinniśmy o tym pamiętać?

W każdej firmie są dokumenty o określonym stopniu poufałości zawartych w nich informacji. Więc mogą tam być dane finansowe lub plany sprzedażowe, a na pewno dane osobowe. Jedne z takich dokumentów są bardziej, pozostałe mniej istotne, by jednakowoż niszczyć różne dokumenty firmowe. Jeżeli o tym zapomnimy możemy mieć problemy. Jak jednak stworzyć system, jaki będzie za to odpowiadał a także będzie skuteczny?

Continue reading “Dlaczego tak niezbędne jest niszczenie dokumentów w firmie? Dlaczego koniecznie powinniśmy o tym pamiętać?” »