Czym są programy lojalnościowe i jak najskuteczniej je wykorzystać?

Programy lojalnościowe to narzędzie umożliwiające przyciągnąć nowych i utrzymać aktualnych klientów. Są to długookresowe działania, więc nie możemy oczekiwać rezultatów w przeciągu miesiąca. Ponieważ zazwyczaj nie potrzebują wielkich pieniędzy, programy lojalnościowe są powszechnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Chcielibyśmy pokazać Ci następny nasz tekst – sądzimy, że będzie Ci się podobał. By go przejrzeć, naciśnij łącze tu… i gotowe.

Jak działa program lojalnościowy?

Program lojalnościowy zazwyczaj opiera się na na zbieraniu punktów. Klienci dostają zazwyczaj karty lojalnościowe, które mają ze sobą i zawsze gdy korzystają z usług, czy kupują towary konkretnej firmy na kartę wbijane są punkty. Można też organizować to inaczej – nabywcy mogą kolekcjonować nalepki, faktury, fragmenty opakowania produktów – koncepcji jest mnóstwo. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się świetnie, programy lojalnościowe są atrakcyjne i dobrze jest je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Nie tylko dla największych przedsiębiorstw

Program lojalnościowy
Źródło: www.spiceupyourblog.com

Bywa, że ulegamy błędnemu przekonaniu, że program lojalnościowy to narzędzie, z którego mogą korzystać tylko ogromne koncerny. Być może wrażenie takie odnosimy dlatego że właśnie tam się z nimi zazwyczaj stykamy. Market czy kawiarnie – to tam proponowane są nam karty lojalnościowe, kolekcjonowanie punktów, darmowe tankowanie czy dodatkowa kawa po nazbieraniu określonej ilości punktów czy pieczątek.

Warto pamiętać, że nie tylko wielkie firmy mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, nieważne jakiej wielkości, nieważne czy oferuje określone produkty, czy może usługi – może użyć program lprogram lojalnościowyarcie sprzedaży. Istotne, by był mądrze przemyślany i zaprojektowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Największa zaleta

Dobrze jest pamiętać o dużej zalecie programów lojalnościowych – mamy stały kontakt z naszym klientem i zachęcamy go do kolejnych zakupów. Przedsiębiorstwo największe wydatki ponosi przy zdobywaniu nowych klientów, dlatego mądrze jest wydać pieniądze, by zostali z nami. Konkurencja jest obecnie ogromna, toteż klient w dowolnym momencie może wybrać usługi konkurencyjnej firmy. Niskie koszty uruchomienia programów lojalnościowych efektywnie wpływają na utrzymanie pozytywne bilansu przedsiębiorstwa. A często są to po prostu programy ciekawe dla klienta – ludzie lubią przeglądać katalog nagród, kolekcjonować punkty i otrzymywać upominki. Dzięki temu też pozytywniej kojarzą naszą markę.

Źródło: Bonus Club