Czym jest platforma zakupowa?

Mamy zły czas dla biznesu. kryzys nie dotknął mocno Polski, jednakże generalna niekorzystna koniunktura w Unii Europejskiej oddziałuje na sytuację gospodarczą mimo to. Cała masa biznesów, by pozostać w grze, było zmuszonych obniżać koszty i usprawniać funkcjonowanie. Przedsiębiorcy musieli podjąć kroki w celu dywersyfikacji dostaw i opanowania ostrej negocjacji cen. Na ratunek nadciągnął nowy pomysł internetowy – platforma zakupowa.
Kobieta z tabletem
Autor: iStock
Źródło: iStock

Zanim powstały grupy zakupowe, jedynym miejscem do robienia dużych zakupów dla biznesu, były aukcje elektroniczne. Platforma jest ich potomkiem. Oto portal, na którym wyselekcjonowani porządni dostawcy oferują swoje produkty. Platforma zakupowa to taki e-sklep, z tą różnicą, że operuje dużo większymi ilościami dóbr.

Wejdź na moje hiperłącze – tam oczekuje na Ciebie następna porcja super postów. Nie zwlekaj! Będzie miło, jeśli pozostawisz swoją recenzję.

Przejrzyste katalogi pozwalają na szybkie znalezienie interesujących nas produktów, dodane opinie o dostawcach zapewnią gwarancję bezpieczeństwa transakcji, a nowoczesny algorytm zamówień i płatności nie zajmie wiele czasu. To obustronny zysk. Dostawca ma korzyść, ponieważ nie jest zmuszony promować się już gdzie indziej i ma dobry dostęp do kontrahenta. W ten sposób ma możliwość spuszczenia z ceny, tnąc wydatki na promocję. Odbiorca z kolei zyskuje na niższej cenie, unika negocjacji, gdyż platforma zakupowa narzuca przejrzyste reguły wymiany handlowej. Kontrahenci wiedzą o nowych zamówieniach i towarach, gdyż grupy zakupowe zawierają nowoczesne mechanizmy wysyłania powiadomień

Pchnij swoją firmę w nowy wiek i już dzisiaj wykorzystaj moc platform zakupowych! aukcje (szczegółyna ten temat- logintrade)