Czym jest Mystery Shopping? Objaśniamy niepewności o fachu „tajemniczego klienta”.

Mystery Shopping to rodzaj oceny poziomu obsługi klienta w sposób ostrożny i fachowy. Ilekroć dochodzi do interakcji między klientem i sprzedawcą, pojawia się możność dla Tajemniczego Klienta. Uzasadnieniem określenia takich działań terminem Mystery Shopping jest fakt, że Klienci Testowi mają za zadanie obiektywnego przeprowadzania testów bez przyciągania uwagi lub narzucania na obsłudze kolejnego lub specjalnego – w porównaniu z pozostałymi klientami – traktowania.

sklep
Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest wysyłany do miejsca w celu zakupu określonych rzeczy lub zbadania osobliwych aspektów dotyczących produktu lub proponowanych usług. Więcej na . Tytułem przykładu jednego dnia możesz wybrać się do bufetu prędkiej obsługi czy eleganckiej restauracji w celu spożycia posiłku, a następnego dnia w ramach kolejnego zlecenia sprawdzić poziom obsługi w kinie lub (zobacz http://secretclient.com/) banku. Podczas realizacji zlecenia Mystery Shopping masz za zadanie zapamiętać osobliwe elementy całego Twojego przeżycia dotyczącego rzeczy pożyczka (zobacz https://www.smartvest.pl/) usług . Po zrealizowaniu zlecenia musisz wypełnić szczegółowy formularz i udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich spraw, które zwróciły Twoją obserwację podczas wykonywania zlecenia. Czy steward obsłużył Cię w ciągu 5 minut po trafieniu do lokalu? Czy sprzedawca poinformował Cię o ofercie specjalnej miesiąca? Za udzielenie kontrakcji na takie pytania i za uważną adaptację zlecenia dostaniesz pojedynczą ocenę i wynagrodzenie. Ma to za zadanie wznieść jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping przewodzone są przez jednostki i usługodawców w celu zlustrowania poziomu obsługi, jakości wytworów, motywacji i zachowania personelu oraz Twojej plenarnej opinii.

Dzięki temu marki wiedzą, jak poprawić swoje działania, by spełnić oczekiwania klientów. Polegają na zdaniu tajemniczego klienta (Mystery Shopper) oraz na korporacji, która go zatrudnia, dostarczającej doświadczonych i dyskretnych komunikatów z Mystery Shopping, które pomagają polepszyć jakość obsługi klienta i podwyższyć wydajność. Czytaj też .

Mystery Shopping to odpowiedzialne zajęcie opierające się na obustronnym zaufaniu. Od użytkowników oczekuje się , prócz rozwiniętego zmysłu obserwacji i wrażliwości na czynniki, także uczciwości i solidności w działaniu.