Czy znikną stare metody reklamy

Bez wątpienia najważniejszą sferą nowoczesnego handlu jest reklama. Wcale nie księgowość lub logistyka – acz istotne. We współczesnej sytuacji globalnej gospodarki jak też dużej konkurencji nie ma wyboru – trzeba zwracać uwagę na sposób promowania swych wyrobów.

Pan czytający gazetę vektor
Źródło: freepik.com

Problem polega na tym iż handlowcy sprzedający analogiczne produkty, a nawet identyczne, konkurować mogą praktycznie jedynie ceną. Ponieważ gros artykułów jest do siebie podobnych, tak istotny jest marketing – a więc przekonanie ewentualnych klientów o tym że nasza oferta jest najlepsza.
Nawet jeżeli należność nie odbiega od przeciętnej za konkretny towar zazwyczaj możemy kusić specjalnymi atrakcjami. Zależnie od typu produktu może to być wydłużona gwarancja czy poszerzona o elementy na ogół nie naprawiane gratisowo, jak np. zarysowanie przedmiotu itp.. Warto także zastosować zabieg polegający na przekonaniu klienta że kupując w naszym sklepie staje się on członkiem elitarnej wspólnoty. Metodą na to jest najczęściej wystąpienie w reklamie jakiejkolwiek słynnej osoby.

Kliknij na odnośnik kontrola faktur, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zainteresował. Zobacz artykuł, posiadający ciekawe informacje.

Jednak wszystkie te działania muszą jakoś trafić do ewentualnej klienteli. We współczesnym cyfrowym świecie najistotniejszym kanałem komunikowania się jest sieć internetowa o czym mówi przykład strony .

gazetki reklamowe
Źródło: freepik.com

Dzisiejszy konsument pragnie mieć łatwy oraz realny kontakt ze sprzedawcą, a internet do tegoż celu nada się doskonale. Nie znaczy to, że tradycyjne metody informowania trenerze (zobacz witryna w tym temacie) kontaktu z konsumentem takie jak gazetki promocyjne zanikają, zostały one jedynie wzmocnione przez inny kanał informacyjny. Moim sądem gazetki promocyjne wydawane np. w marketach będą jeszcze długi czas głównym sposobem na przekazywanie informacji o promocjach.

Rzecz jasna pogłębiona wiedza na temat konkretnych wyrobów będzie osiągalna w serwisie zbywcy lub producenta. Przyczyna jest prosta – choć jesteśmy populacją otwartą na ciekawostki technologiczne, spora jest jeszcze liczba osób nie umiejących sprawnie poruszać się w wirtualnym świecie. Trzeba powiedzieć że grupa owa systematycznie zmniejsza się dzięki instruktażom z obsługi komputera dla seniorów, na których oswajają się oni z ze współczesną techniką, bez znajomości której trudno funkcjonować w dzisiejszym świecie.