Czy wiekowy komputer jest już zupełnie do wyrzucenia? Okazuje się, że nie. Potrzeba nieznacznych ulepszeń, aby zyskał nową jakość

Inwestując parę złotych, możecie tchnąć w waszego starego peceta nowe życie – wystarczy zamontować odpowiednie podzespoły.

Jeżeli nie chcecie zmieniać przeznaczenia przechodzonego komputera, tylko ciągle korzystać z niego jako z najbardziej istotnej maszyny, musicie wykonać przemyślany upgrade sprzętu. Mamy odpowiednie rozwiązania dla każdego typu sprzętu.

Jak można ulepszyć komputer biurowy? Prosty komputer biurowy powinien spełniać tylko najbardziej nieskomplikowane wymagania, ponieważ nie służy do innych rzeczy oprócz pisania, obsługi poczty i wyszukiwania w sieci. Z reguły starczy zamontować w nim więcej pamięci operacyjnej – od dwóch do czterech gigabajtów. Jeśli kłopotem jest szybkość uruchamiania programów, to ogromne przyspieszenie zagwarantuje montaż małego SSD wielkości 32 Gigabajta.

strona wyświetlona na laptopie
Autor: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com

Trochę odmienna dziedzina to komputer multimedialny. Wymagania wobec takiego sprzętu do oglądania filmów i fotografii są niewiele wyższe niż wobec zwykłego komputera. Również tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie 4 GB pamięci operacyjnej.

Jeśli masz ochotę uzyskać bardziej dokładne informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj szczegóły (https://autopietrzak.pl), które zwyczajnie Cię wciągną.

SSD natomiast powinien oferować dosyć miejsca na aplikacje multimedialne, lecz sześćdziesiąt cztery Gigabajty to większa liczba niż dosyć, bo do zapisywania muzyki oraz filmów starczy klasyczny dysk twardy. Jesteśmy w stanie też nabyć niedrogą kartę graficzną średnie klasy, ponieważ coraz większa ilość programów wykorzystuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając dzięki temu procesor główny (CPU).

Na pewno inną sprawą jest komputer (serwerowe dyski SSD) dla gracza. Komputer dla gracza wymaga mocy, mocy i jeszcze raz mocy. Niezbędna będzie odpowiednia nowa płyta główna i nowa karta graficzna. Z pewnością, ażeby nie spowalniać peceta przydatny jest jeszcze napęd SSD (przynajmniej sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Pamiętaj więc, że czasem taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeżeli takiego wymagasz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple
Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zaś już Twój sprzęt do niczego się nie przyda to możesz z niego na przykład zrobić wentylator. Jak? Aby poczuć chłodną świeżość w bardzo gorące dni, wcale nie powinniście zakupić klimatyzatora. Kilka ruchów wystarczy, żeby ze starego wentylatora CPU wykonać stołowy wentylator. Oto co powinniśmy zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny a także czerwony kabel z izolacji. Te same kroki powtórzcie w przypadku wentylatora. W dzisiejszych czasach musicie tylko połączyć ze sobą przewody oraz odpowiednio je zaizolować. Ważna uwaga: nie każdy wentylator będzie działał po złączeniu do gniazda USB komputera – tu pomoże jedynie metoda prób i błędów.