Czy warto we własnym domu przymocować fototapetę na ścianę?

Jeśli mamy swój dom albo mieszkanie, chcielibyśmy je atrakcyjnie urządzić, by dobrze się mieszkało. Jedną z rewelacyjnych metod na ciekawą aranżację jest zastosowanie fototapet.

Wybierając fototapety w większych rozmiarach mamy gwarancję, że będzie znakomicie wyglądać oraz na pewno zwróci uwagę każdego, kto przyjdzie nas odwiedzić. Co istotne, tego typu dekoracja ścienna nie jest problemowa w naklejeniu. Nie potrzebujemy usług fachowców, ponieważ samodzielnie damy radę.W pierwszej kolejności musimy odpowiednio przygotować ścianę. Malowaną ścianę należy umyć mydłem malarskim albo papierem ściernym, gdy było nakładanych więcej warstw. Ściana, na której jest już przyklejona inna tapeta, również wymaga odrobinę zachodu. W sklepie znajdujemy należyty środek do jej ściągania, a potem pozbywamy się całej ozdoby. Przygotowania są błyskawiczne, jeśli nie malowaliśmy ścian ani nic do nich nie przyklejaliśmy. W takiej sytuacji wystarczy parę godz. wcześniej ją zagruntować. Drugim krokiem nakładania fototapety jest określenie miejsc, w jakich będziemy naklejać ozdobę. Używamy do tego poziomicy, aby wszystko równo wymierzyć.
Fototapeta, kobieta w tańcu
Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W sklepie, w jakim kupujemy tapety, musimy również kupić właściwy klej. Nim go zastosujemy, czytamy instrukcję, ponieważ jego użycie może się różnić w zależności od rodzaju kupionych tapet. Najistotniejszą zasadą jest równomierne używanie kleju. Gdy trochę wyschnie, przyklejamy tapetę. Jeżeli klej do drewna – chemolan b45 sp+ będzie za mokry, zrobią się trudne do usunięcia pęcherzyki powietrza. Tapetę najlepiej jest naklejać z lewej strony, od góry. Warto również wspomnieć o : naklejkach dekoracyjnych Trzeba też zaczynać od okien i drzwi, a potem posuwać się dalej. Tapetę po przyklejeniu dociskamy wałkiem, kierując się z góry na dół oraz od środka do jej brzegów. Nadmiaru kleju można pozbyć się wilgotną szmatką bądź ostrym nożykiem.

Skończyłeś studiować ten wpis i zastanawiasz się nad kolejnym? Nic bardziej prostego. Trzeba jedynie kliknąć w podany link i jesteśmy w serwisie (http://www.cyfrowo.com.pl/produkt/plakaty).

Jeśli chcemy zrobić dziurę na gniazdko czy kinkiet, ma być mniejszy aniżeli konkretny przedmiot. Zanim jednak przystąpisz do montażu fototapet, musisz zdecydować się na odpowiedni wzór. Dopasuj go do wystroju całego wnętrza, a zatem na przykład mebli i innych dodatków, a wszystko będzie stanowić spójną całość. Spostrzeżesz, jak rewelacyjnie fototapeta ozdobiła wnętrze oraz na pewno rozważysz kupno następnej do pokoju dziecka albo do sypialni. Sprawdź także link