Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak głos wpływa na odbiorcę?

W codziennym życiu niejednokrotnie reagujemy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te pierwsze chwile – zazwyczaj przyjmuje się, że jest to nie więcej niż 30 s – składają się strona wizualna, tembr głosu oraz kontekst interakcji. Jeśli spojrzeć na ten fakt od strony biznesowej, musimy zdać sobie sprawę z tego, że w ten sam sposób podchodzi się do różnego typu reklamy wizualno-głosowe.

reklama w telewizji
Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
Składają się one z partii audiofonicznej i części obrazowej. Obydwie mają dla odbiorcy kolosalne znaczenie, jednak część głosowa jest bardziej znacząca, kiedy przekaz odbiera się częściowo.

Zgodzisz się chyba, że omawiany tekst jest niebanalny. Jeżeli zatem masz ochotę poznać go lepiej, zobacz info (www.webtec.pl/) opublikowane tutaj.

Często kiedy oglądamy program, podczas przerwy reklamowej wychodzimy z pomieszczenia lub odwracamy się od odbiornika. Wtedy znaczący wpływ na zapamiętanie komunikatu ma głos do reklamy, który zdecydowaliśmy się wykorzystać. Czy jest on przyjazny, czy zachęca do wysłuchania? Wszystko zależy też od tego, jaki produkt albo usługę staramy się przedstawić. Wiadomo, że lektor do reklamy np. produktów dla dzieci powinien być płci żeńskiej o ciepłym głosie, jak np. z gdyż wzbudzi ona większe zaufanie do przekazu niż głos staruszki, czy dziecka. Dlaczego tak jest?

lektor
Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, jako klienci lubimy myśleć, że osoba, która mówi do nas o produkcie czy usłudze, sama go używała i jest w stanie nam poopowiadać o swoich wrażeniach z tego użytkowania wynikających.

Czy zaciekawiłyby Cię inne informacje (http://www.studioprinter.pl/na-co-nalezy-zwrocic-uwage-przy-projektowaniu-reklamy-zewnetrznej.html/) na wybrany temat? Zapraszamy do przeglądnięcia kolejnego artykułu. Tam zapoznasz się z różnymi detalami.

Aby wybrać odpowiedniego lektora, można skorzystać z rozwiązania, jakim jest bank głosów – Paszczowo. Dzięki niemu możemy odsłuchać dany głos kilka razy i stwierdzić, czy komponuje się on z przekazem. Kiedy wybierzemy właściwą osobę do przeczytania komunikatu, możemy być spokojni, że wpłynie to na wielkość sprzedaży.