Czy opłacalny jest długoterminowy wynajem samochodu? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Sprawdź korzyści oraz wady obu opcji

Wynajem na długi termin aut jest całkiem popularny w krajach zachodnich, natomiast w naszym kraju też coraz częściej słyszy się o leasingu auta. Jednak czy te dwa pojęcia są tym samym? Czym się różni leasing od tego typu wynajmu i co jest lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to płatne korzystanie z auta na dłuższy okres czasu. Najemca więc deklaruje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość korzystania z auta. Dokładny zakres czasowy jak również innego rodzaju ważne informacje są regulowane przez umowę, jaka zawierana jest między klientem a firmą, jaka udostępnia auto (Dowiedz się więcej). Najczęściej podczas zawierania takiej umowy, stawki będą lepsze dla klienta, który decyduje się na używanie auta w dłuższej perspektywie.
auto
Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno będą bardziej korzystne aniżeli dla klienta, który wynajmuje samochód na parę dni. W czasie korzystania z auta, w okresie trwania tego typu umowy, często wypożyczalnia jest zobowiązana do przestrzegania kilku kwestii.

Jeśli chcesz znaleźć również inne tego rodzaju materiały, to może wskazówki ze strony (http://kohut-kamien.pl/kontakt/), które pod tym linkiem znajdziesz okażą się dla Ciebie bardzo cenne.

Pierwsza z nich to stała opieka nad pojazdem. Znaczy to, iż na przykład zmiana ogumienia na zimowe, niezbędny przegląd jak i serwis samochodu jest po stronie firmy, która udostępnia auto. Jakaś awaria i mająca z nią związek naprawa, także stoi po stronie, jaka wypożycza pojazd. Można wymienić i kolejne sprawy, jak ubezpieczenie auta albo załatwienie samochodu zastępczego w razie jakiejś kolizji. We wszystkich takich sprawach firma, jaka odpowiada za wynajem długoterminowy samochodów zobowiązana jest do takiej usługi – . Wynajęcie pojazdu na długi termin jest tańszą alternatywą dla leasingu. Dzięki temu zyskuje coraz większe grono zwolenników w naszym kraju. Z pewnością jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania pojazdów w firmach, w których auto jest narzędziem pracy.

Oczywiście, iż jeżeli auto jest intensywnie użytkowane, to potrzebuje okresowej wymiany. Tak więc, tańszy niż leasing wynajem na długi termin, doskonale się sprawdza w takich firmach, w jakich auto stale powinno być sprawne. Koszty tego typu wynajmu zależą od paru czynników. Przede wszystkim, od tego o czym wspomnieliśmy wcześniej, to znaczy im dłuższy okres wynajmu, tym jest to bardziej korzystne. Następnym czynnikiem jest klasa auta, to znaczy im wyższa, tym więcej zapłacimy. Istotna jest również tak zwana kilometrówka, czyli im niższy limit będzie ustalony, tym cena będzie lepsza.