Czy niepoprawnie działający sprzęt komputerowy to już poważny powód do zmartwień? Niekoniecznie! Sprawdź jak możesz ulepszyć jego działanie

Dosyć często użytkownicy laptopów narzekają na wolną pracę systemu. Z reguły początkowe okresy użytkowania przebiegają bardzo dobrze jednak z biegiem czasu laptop zaczyna coraz gorzej pracować.

Czasem starczy parę nieskomplikowanych zabiegów, ażeby przyspieszyć komputer. Jak Twój laptop wolno pracuje (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony przez pracownika wzór), to niekoniecznie czeka cię naprawa laptopów, której adres znajdziesz na Czasami starczy trochę właściwych technik, aby było dobrze. Zapraszam do lektury tego treściwego poradnika.

komputery
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Początkowo proponuje zacząć od czyszczenia rejestru i wyszukania szkodliwego oprogramowania. W internecie możemy pobrać zupełnie darmowo takie programy są to tzw. cleanery, które jak ich angielska nazwa określa oczyszczają nam komputer. Jeżeli laptop wolno pracuje wystarczy zrobić szybki skan tego rodzaju programem (z reguły trwa to 2-3 minuty), ażeby zobaczyć czy ewentualne robaki nie ograniczają pracy. Programy mają także funkcję likwidowania znalezionych zagrożeń, tak więc rezultat będzie na pewno pozytywny. Inną ważną sprawą na, którą trzeba zwrócić uwagę jest wolna przestrzeń w obszarze dysku twardego. Jeżeli dysk będzie przepełniony laptop (naprawa – opolkom.pl/naprawa-laptopa/) także może zbyt wolno pracować.

W tego rodzaju okoliczności korzystnie usunąć niepotrzebne informacje z dysku albo ponagrywać je na nośniki typu płyty cd/dvd albo zgrać na pendrive. Komputer z wolną przestrzenią obliczeniową na pewno będzie pracował dużo szybciej. Trzecią istotną kwestią jest ustawienie programów uruchamianych w trakcie auto-startu komputera. Jak zbytnio dużo programów będzie uruchamiać się razem ze startem komputera to może okazać się, że laptop wolno pracuje i strasznie powoli się uruchamia. Wystarczy przeanalizować programy, które mają planowane uruchomienie i ustawić ręczne uruchamianie tych, z jakich nie korzystamy codziennie.

Po tej weryfikacji może zdarzyć się się, iż na dziesięć programów, jakie uruchamiają się przy auto-starcie my tak naprawdę codziennie wykorzystujemy dwa. Stosowanie tych trzech nieskomplikowanych zasad powinno dość mocno przyspieszyć pracę laptopa.

Jak widać, nie jest to takie trudne. Jednak, jak faktycznie te sposoby nie zadziałają to czeka cię pogotowie komputerowe. W tych miejscach, jak , na pewno problem twojego komputera zostanie dobrze zdiagnozowany. W każdym większym mieście znajdziesz takie miejsca, a więc Warszawa, Gdynia lub Gdańsk oferują taką dostępność.