Czy najnowsze rozwiązania technologiczne stanowią niebezpieczeństwo?

Czy nowoczesne technologie w dużym stopniu odmieniły świat, ludzi? Pewnie, że tak! Ma to sporo zalet, choć nie powinniśmy się oszukiwać – komputery i Internet sprawiły, iż przykładowo o wiele mniej własnego czasu poświęcamy rodzinie, kontaktom ze znajomymi, generalnie więcej siedzimy w czterech ścianach. Na szczęście nie jest beznadziejnie, nadal wychodzimy z domu, zatem alienacja nam nie grozi, ale można powiedzieć, że kiedyś więzi międzyludzkie były o wiele głębsze. Zastanówmy się jakie są mimo wszystko atuty takich technologii jak np. komputer apple – w sumie Apple to genialna amerykańska marka.

zobacz:
Można zaryzykować twierdzenie, iż komputery sprawiły, że całe nasze życie stało się o wiele prostsze. Zatem najzwyczajniej już nie musimy np. szukać dłuższy okres czasu informacji na jakiś temat – w końcu to właśnie dzięki komputerowi możemy ogarnąć wszystko w szybki sposób. A poza tym Macbook Air oraz inne urządzenia spowodowały, że mamy możliwość niejako spowodować, iż nawet jeżeli nie mamy zbytnio interesującego żywotu, zainteresowań, będziemy tak czy siak tak jakby bardziej zadowoleni z funkcjonowania. Doceniajmy ogromne znaczenie pozyskiwania wiedzy – szybkiego dodajmy.

Warto także dostrzec, że komputery, Internet, diametralnie zmieniły politykę. Bo weźmy choćby w rachubę ministra Sikorskiego – codziennie pisze on na Twitterze. To powoduje, iż znaczna część internautów ma możliwość na bieżąco śledzić poczynania polskiego ministra spraw zagranicznych. A zresztą afera WikiLeaks dobitnie pokazała, że ciężej jest obecnie utrzymać coś w sekrecie. Doceńmy również swobodę wypowiedzi – nawet w niedemokratycznych krajach w akurat Internecie dostrzec można o wiele bardziej znaczącą swobodę.

Jeżeli pragniesz uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu kable producent następne treści. Trzeba wejść w podany link.

Demonstracje dot. ACTY pokazały, iż nie chcielibyśmy zrezygnować z wolnego Internetu. Świetnie, że istnieje takie medium! Więcej tu.

Praca przy komputerze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W sumie atutów Internetu, użytkowania komputerów albo blackberry q5 (wejdź tu: ) można wymienić o wiele więcej. Najważniejsze jest to, aby postarać się utrzymać równowagę, a więc nie przesadzać za bardzo z technologiami. Chociaż przesada w odmienną stronę także nie jest OK.