Czy jest warto utworzyć działalność w oparciu o spółkę cywilną?

Zrobienie swojej firmy jest marzeniem niemal niejednego rodaka. Każdy niemal o tym śni, bo swoja firma jest bardzo dobrą alternatywą dla pracy na etacie. Nie trzeba się o tym przekonywać, że praca w cudzej firmie nie jest proste. Nie każdy Polak się nadaje do tego typu pracy. Na szczęście obecnie istnieją inne możliwości zarobkowania.

Taką inną, bardziej pasjonującą formą, jest możliwość założenia spółki cywilnej. Czy więc opłaca się ją założyć?
Spółka cywilna jest jedną z najpopularniejszych w Polsce możliwości organizowania własnej firmy. Jest to bardzo prosty sposób, a także stosunkowo tani. Oczywiście w porównaniu do innych form spółek. Najcenniejszą jej zaletą dla wielu przyszłych przedsiębiorców jest to, że nie trzeba do jej założenia wielu formalności. Ta spółka nie jest samodzielnym podmiotem prawnym, lecz jest – w serwisie tylko cywilnoprawną umową. To ją wyróżnia na tle innych spółek, że nie posiada prawnej osobowości, a co za tym idzie, nie posiada również własnego mienia.
Biznes, mężczyźni
Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

To właśnie partnerzy biorą na siebie wszelkie długi. Za sprawą rozwoju sieci zakładanie spółki cywilnej http://www.bhpprofesjonalnie.pl;jest prostsze i szybsze. Nie trzeba wychodzić z domu, aby tego dokonać. Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet jest dobrą możliwością dla tych wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić swój cenny czas.
Początkowym krokiem jest zawarcie umowy w formie pisemnej. Niemniej nie musi być ona zawiązana w ramach aktu notarialnego, co znacznie obniża koszty jej zawarcia.

Następnym krokiem jest pójście do Urzędu Miasta w celu uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Gdy posiada się już taki wpis, to trzeba tylko dokonać zmian w zapisie, czyli jest wymagane podanie adresu spółki i jej nazwy. Następnie należy złożyć wniosek RG-1 o nadanie numeru REGON. Trzeba go złożyć w jednostce Urzędu Statystycznego, która jest na terenie województwa. Obecnie uzyskanie tego numeru jest darmowe. Kolejne działania to zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych, złożenie wniosku VAT-R, uiszczenie opłaty w wysokości stu siedemdziesięciu złotych, wybór trybu opodatkowania i jego formy.