Czy istnieją jeszcze telefony komórkowe?

Początki były niewinnie, od pokaźnych rozmiarów „cegłówek” noszonych przy uchu przez biznesmenów. Byli oni ubrani w dość modne, jak na tamte czasy, stroje, a wygląd ich miał określać wyższy status. Później było jeszcze lepiej, garnitury były ładniejsze, bardziej uszyte na miarę, a ”komórki” bardziej zgrabne i mniej widoczne. Jeśli bowiem na samym początku, gdy „komórki” się pojawiły i warto było się z nimi pokazać, to kilka lat później nikt już na to nie zwracał uwagi. Liczył się za to jak najmniejszy wygląd.

Stare telefony kontra nowoczesne smartfony
Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Oj, długą drogę przeszliśmy, od kiedy zachwycaliśmy się ogromnymi, przenośnymi i niezgrabnymi ”komórkami”, aż do teraz, kiedy w cenie są urządzenia, jakie posiadają wszystkie funkcje. Popatrzmy przykładowo na parametry telefonu sony xperia t3.

Jeżeli masz chęć zyskać dodatkowe informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis, która takiego typu dane posiada. Niewątpliwie będą interesujące.

Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Należy jednak powiedzieć, iż te wymienione przykłady to przeważnie norma, gdyż coraz większa ilość smartfonów jest wyposażonych w te funkcje. Obecnie pojawiają się nowatorskie rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można powiedzieć, że aplikacje dzisiaj są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w gdy rządziły analogi.

Jakby przyrównać wiekowy telefon komórkowy i telefon nowoczesnej generacji – smatfon, to tak jakby zestawić telegazetę z najlepszym internetowym serwisem. A to porównanie nie wyczerpuje tematu, gdyż technologia jest coraz bardziej zaawansowana, tak więc i nowe modele mogą pochwalić się niezwykłymi funkcjami, jak np. statystyki smartfona sony xperia z2a.

Nowoczesne telefony
Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Trzeba przyznać, iż największym krokiem naprzód, jeśli mówimy o najnowocześniejszych rozwiązaniach, nie jest nowatorski model, cudnie wykończony, lekki, najistotniejsze stają się coraz to lepsze aplikacje. Omawiałem już ten temat wcześniej, lecz warto o tym mówić na każdym kroku, bo rynek jest coraz bardziej głodny nowych aplikacji. Wydaje się, iż pod tym względem nie istnieje coś takiego jak przesyt, rynek może przygarnąć jeszcze sporo inicjatyw, jakie rozszerzają tę dziedzinę.

Naturalnie, czas pokaże, w jaką stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wiara, iż rozwój nowych technologii nie zastąpi człowieka i że już na zawsze człowiek będzie ważniejszy od przycisków i powiadomień. W końcu technologia ma nam służyć, a nie nas zastępować.