Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Chociaż mówi tak wielu, trzeba stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Mawia się, iż stanie się to już niedługo, iż faktycznie już się to dzieje. Przyjdzie więc taki dzień, iż książki drukowane zanikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak się stanie na razie się jednakże wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to zalicza się do tego ogólne podejście do czytania. Nie chodzi tylko o książki, ale o samą kulturę czytania.

Drukarnia
Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej jednakże strony, usługi drukowania rozwijają się w najlepsze i nic nie wskazuje na błyskawiczny koniec tej branży, por. tu. Po prostu na wielu etapach istnienia każdy z nas potrzebuje takich usług, więc nie możemy stwierdzić, że druk przestaje istnieć. To byłoby zbyt duże nadużycie.

Prawdopodobnie w innych, bardziej niż Polska rozwiniętych państwach, tendencja ta jest bardziej dostrzegana. Jednakże, w naszych miastach, dużych, mniejszych, lecz przede wszystkim średnich jak drukarnia (drukarnia cyfrowa bytom) bielsko biała, co rusz możemy spotkać ofertę takich usług. Jak przeanalizujemy na rozwój rodzimego rynku to może się okazać, iż nie jest to jakaś dziwaczna sytuacja, gdyż wiele firm stale i bez przerwypotrzebuje takich usług. Czy w takiej sytuacji, gdy są potrzebne materiały szkoleniowe i konferencyjne, czy w sytuacji, kiedy przeprowadzana jest rekrutacja, a może najzwyczajniej szykowana jest jakaś kampania reklamowa

W każdym z tego typu chwil nie obejdzie się bez odpowiednich materiałów drukowanych. W takich sytuacjach druk bielsko to punkt, w jakim możemy dostać takie materiały. To miejsce, w którym, czyli drukarnia (drukarnia odzieży) bielsko, w jakim zostaną dla nas opracowane materiały papierowe każdego rodzaju. A jak prezentuje się sytuacja związana z książkami? Już wielu znawców wieszczył, że to śmierć tradycyjnej książki, że nie da jej się obronić, bo nadchodzi okres książki cyfrowej. Jak pokazują nawyki ludzi, to rzeczywiście owszem cyfrowo czytamy coraz większą ilość, jednocześnie jednak nie możemy wyobrazić sobie życia bez tradycyjnej książki. Takie życie mogloby stracić smak. Niektórzy się obawiają, że tak się stanie, ale to raczej mało prawdopodobne. Przykładem mogą być winyle. Chociaż są niezwykle stare i każdy aktualnie korzysta z formatów cyfrowych.

To tylko pokazuje, iż być może kiedyś będzie taki czas, iż książka będzie w całkowitym odwrocie, nie oznacza to jednak, że definitywnie zaginie. Będzie czytana przez te osoby, jakie tego naprawdę pragną, natomiast obowiązującym formatem stanie się format cyfrowy. Tak jak to obecnie dziś z muzyką. To może i wygodniejsze i każdy z nas będzie w stanie z tego korzystać, ale nic nie zastąpi tradycyjnego czytania, takiego magicznego momentu z książką w ręku.