Czy auto służy nam tylko do przemieszczenia się? Jakie są inne zastosowania samochodu?

Samochód to aktualnie niezastąpiony środek lokomocji. Zapewne nikt nie wyobraża sobie aktualnie funkcjonowania bez samochodu w garażu. Mało tego, nie starcza nam już jeden pojazd na rodzinę. Wszyscy chcemy mieć swój własny pojazd.

Dawniej pojazd był luksusem oraz spełniał przede wszystkim funkcję transportową. Aktualnie, gdy jest na tyle dostępny i/oraz powszechny zaczęto go postrzegać jako pewnego rodzaju gadżet. Mamy całą masę pasjonatów czterech kółek, którym auta nie służą wyłącznie w tym celu, aby dotrzeć do pracy, bądź na przyjęcie. Są to między innymi kolekcjonerzy starych pojazdów.

Kiedy będziesz poszukiwać pokrewnych informacji na wątek poruszany w opisywanym poście, to wejdź tu filtry przemysłowe – z pewnością te artykuły też Cię zaciekawią.

Są też tacy, którym auto służy jednocześnie jako środek transportu, ale również jako swego rodzaju gadżet. Traktują swoje samochody z dużą dbałością o szczegóły. Ulepszają jego wygląd zewnętrzny i parametry techniczne. Tego rodzaju zabiegi mają ogólną nazwę „tunig”. Niezwykle popularne modele samochodów po tuningu to dla przykładu Twingo tuning i Golf III tuning. Twingo tuning to auto bardzo małych gabarytów.

samochód
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz również: ProRacingX

W oryginalnej wersji zdaje się być raczej pojazdem dla kobiety i emerytów, jednak po odpowiednich zabiegach tuningowych jest autem ze sportowym zacięciem oraz pazurem. Golf III tuning (zweryfikuj skoda octavia tuning na stronie s-performance.pl!) w oryginalnej wersji jest autem, które całkiem nieźle się prezentuje i posiada wielu zwolenników. Jednak dla miłośników tuningu to zbyt mało, dlatego stworzyli stuningowanego Golfa. Tuning to najogólniej mówiąc powierzchowne i mechaniczne polepszenie samochodu. Możemy wyszczególnić tuning mechaniczny, polegający na ulepszeniu parametrów technicznych poprzez przerobienie silnika i innych składowych pojazdu oraz tuning estetyczny, mający na celu ulepszenie wyglądu samochodu oraz nadanie mu cech charakterystycznych zależnych od upodobań właściciela. Przykładem tuningu zewnętrznego jest na przykład montaż różnej maści ozdób, dużych kół, czy zderzaków. Ani jeden z tych elementów nie ma nic wspólnego z polepszeniem parametrów technicznych samochodu. Mają one jedynie cieszyć oko.

Więcej na ten temat –

Tuning jest hobby dość drogim. Czy warto w związku z tym inwestować w ulepszanie swojego samochodu? Na to pytanie nie ma prawidłowej odpowiedzi. To pasja jak każda inna. Jeśli ktoś jest pasjonatem aut nie będzie mu szkoda włożonych w samochód pieniędzy.