Czemu rozmaite elektroniczne urządzenia są tak bardzo popularne w naszym codziennym życiu.

Elektronika szturmem wdarła się wiele lat temu w nasze życie i nic nie wskazuje na to, że proces ten uda się kiedykolwiek zatrzymać. Cały czas pojawiają się bowiem coraz nowsze technologie, jakie poprawiają działanie już działających sprzętów czy też dające zupełnie nowe funkcjonalności. Jako doskonały przykład służą tutaj komórki.

Czy tablet może już zastąpić laptopa?
Autor: Philips PicoPix
Źródło: Philips PicoPix

Pierwsze ich wersje ważyły kilkadziesiąt dekagramów, do przenoszenia przydawała się walizka i poza możliwością dzwonienia nie oferowały w zasadzie nic więcej. Kolejne kilkanaście lat to był ogromny rozwój telefonów z klawiszami, w pewnej chwili pojawiły się kolorowe wyświetlacze, umożliwiające nawet w granie w wiele prostych gier.

Kolejny przełom, który się pojawił, to upowszechnienie ekranu dotykowego, który dał zupełnie nowe możliwości jeżeli chodzi o stronę użytkowania. Współczesne smartfony to potężne, wydajne sprzęty, przekraczające swoimi możliwościami przewyższające komputery sprzed dekady. I wszystko będzie wskazywać na to, że tak dynamiczny postęp będzie cały czas szedł do przodu.

tak samo jest z resztą urządzeń elektronicznych, tu w przeciągu ostatnich kilku dekad także pojawiły się bardzo duże zmiany. Starsi ludzie bardzo dobrze pamiętają telewizory o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które zajmowały całe duże szafki. Obecnie normą jest urządzenie mające trzy centymetry grubości, z ekranem wysokiej rozdzielczości i możliwością przyłączenia do internetu. Także komputery dosięgnęła rewolucja, tu także gonitwa za coraz większymi dyskami lub ilością pamięci jest świetnie widoczna.

Półka sprzedażowa z elektroniką
Autor: Microsiervos Geek Crew
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak urządzenia elektroniczne zaczynają się również pojawiać w przedmiotach, jakie dotychczas wydawały się być wolne od tego. Coraz częściej na przykład w sprzęcie gospodarstwa domowego montowany jest komputer. Przy jego pomocy można sterować różnymi funkcjami, włącznie z możliwością programowania pracy. Coraz częściej tego typu urządzenia mają możliwość podpięcia do internetowej sieci, ostatnio takie możliwości pojawiać się nawet zaczęły w chłodziarkach.