Czas na zmianę opon – w jaki sposób się za to zabrać?

Każdy kierowca wie, że dwa razy do roku należy wymienić opony. Teraz jest właśnie ten czas. Idzie zima i bez względu czy spadnie śnieg, czy nie to może być mróz. Drogi zaczną być śliskie i lepiej mieć właściwe opony w tego typu sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt trudna. Niektórzy jadą do wulkanizatora, ale wielu kierowców samodzielnie daje sobie radę. Powinniśmy jedynie przy wymianie opon nie zapominać, że jeśli letnie opony są w świetnym stanie, to możemy najzwyczajniej w świecie wyszukać miejsce na to, by je przechować na kolejny sezon.

Są też ludzie, którzy stawiają na opony wielosezonowe. To sprawia, że wymieniają opony dopiero, gdy te zupełnie są zużyte. Pory roku nie mają dla nich znaczenia. Jeśli jesteśmy kierowcami od lat, to dobra opcja. Ale gdy jesteśmy początkującym kierowcom sensowniej zmieniać opony na zimowe i letnie, bo w takiej sytuacji całkiem inaczej czuje się w aucie drogę.

Powiązane artykuły –

U mechanika samochodowego

warsztat samochodwy
Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy wie, że dom i auto (Dowiedz się więcej) to skarbonka bez dna. Stale możemy coś ulepszyć, coś poprawić. Jeżeli chodzi o samochody, to fani motoryzacji często wiele rzeczy umieją ogarnąć sami. Ale i tak sporo muszą wydać za wizyty u mechanik samochodowy. A osoby, które posiadają auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu) jedynie po to, żeby poruszać się z punktu A do punktu B mało wiedzą o swoich autach, one dopiero muszą dużo płacić za tego rodzaju wizyty. Przez to bywają w autoserwis niesamowicie często. Powinniśmy jednak wiedzieć, że jeżeli sami nie zadbamy o nasze auto, to żaden nawet najlepszy mechanik nam nie pomoże. Trzeba zwracać uwagę na różne parametry każdego dnia – doczytaj na tej stronie.

Najlepiej znaleźć garaż dla naszego auta, bo dwanaście miesięcy pod chmurką rzeczywiście bardzo mocno oddziałuje na auto. Poza technicznymi aspektami powinniśmy nie zapominamy o tym, by dbać o porządek w samochodzie. Są tacy kierowcy, którzy mają auto 5 lat i ich auto prezentuje się dalej jak z salonu. A są i tacy, którzy jeżdżą rok, a auto prezentuje się jakby miał parę lat. Na to w jaki sposób jeździmy i co samodzielnie robimy ze swym samochodem mechanik i nawet najwspanialszy autoserwis nie ma wpływu. Niesłychanie istotne jest to jakie my mamy do niego podejście. A specjaliści będą w stanie nam pomóc, czy to w zmianie opon czy też w jakiś innych istotnych aspektach.