Poszukiwanie pracy. Jak do tego poprawnie podejść?

Szukanie pracy to z pewnością dla wielu osób średnio przyjemne, ale jednakże konieczne zajęcie. Ostatnimi czasy szczególnie osoby młode mogą mieć z tym trochę kłopotu, żeby znaleźć coś odpowiedniego. Szczególnie, iż często brakuje większego doświadczenia, do tego na samym początku nie można liczyć na umowę o pracę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz dać się poznać jako dobry pracownik. Jednak nim to nastąpi trzeba znaleźć odpowiednią ofertę pracy oraz odpowiedzieć na nią. Jak powinniśmy zabrać się za poszukiwanie odpowiednich ofert?

Continue reading “Poszukiwanie pracy. Jak do tego poprawnie podejść?” »

Jak znaleźć zatrudnienie?

Praca – jej odnalezienie zdecydowanie nie jest w obecnych czasach łatwe. Od czego jest uzależnione czy nam się to uda? Tak naprawdę od nadzwyczaj wielu czynników. Nie ma na to przygotowanej recepty. Nade wszystko powinniśmy wykazać chęci, starać się. Samo pójście do urzędu pracy już teraz nie wystarczy. To przeważnie nic nie przynosi. W zamian tego należy wykazać się inicjatywą.

Continue reading “Jak znaleźć zatrudnienie?” »

Rozmowa rekrutacyjna jako miarodajna sposobność autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną symbolizuje, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały możliwego pracodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna postać autoprezentacji, w związku z tym warto się do tego przygotować.

Continue reading “Rozmowa rekrutacyjna jako miarodajna sposobność autoprezentacji” »

Rekrutacja nowych pracowników – w jaki sposób ją zaplanować, żeby kadra była zgranym zespołem?

O działaniu firmy decyduje zespół pracowników i posiadane przez nich kwalifikacje i doświadczenie, toteż nie należy się dziwić, że współcześnie zdecydowanie większa waga jest przywiązywana do tego, w jaki sposób kandydaci są rekrutowani.

Continue reading “Rekrutacja nowych pracowników – w jaki sposób ją zaplanować, żeby kadra była zgranym zespołem?” »