W jakich miejscach można wyszukać oferty pracy?

Jeszcze kilka lat temu szukanie pracy było zaskakująco proste. Trzeba było tylko w kiosku zakupić gazetę z ogłoszeniami, a potem poświęcić trochę czasu na jej skrupulatne przejrzenie. Teraz pracy szuka się zupełnie inaczej. Nie znaczy to jednak, że trudniej. Najważniejszym źródłem ofert pracy jest globalna sieć komputerowa.

Continue reading “W jakich miejscach można wyszukać oferty pracy?” »

Jesteś studentem lub szukasz zatrudnienia tylko na chwilę? Sprawdź, w którym mieście na Śląsku można znaleźć pracę tymczasową

W obecnych czasach w RP każdy pragnie pracować – choćby dorywczo, chociażby od czasu do czasu. Wszystko po to, by móc zarabiać, a później wydawać na własne przyjemności. W czasie Polskiej Republiki Ludowej niewiele ludzi uczęszczało na uczelnię, natomiast spora grupa pracowała. W dzisiejszych czasach w RP prawie każdy młody idzie na studia.

Continue reading “Jesteś studentem lub szukasz zatrudnienia tylko na chwilę? Sprawdź, w którym mieście na Śląsku można znaleźć pracę tymczasową” »

Niełatwe zadanie wymarzonej pracy: gdzie jej szukać

Zdecydowanie każdy chciałby otrzymać wymarzoną pracę. Poświęcamy bardzo dużo lat na naukę i wszelkie szkolenia, aby w przyszłości droga była prostsza. Nie ma dużego znaczenia, czy chodzi o wykonywanie danych obowiązków, czy po prostu zarobienie pieniędzy w jak najprostszy sposób. W każdym przypadku trzeba dążyć do swojego celu. Tylko dzięki samozaparciu może się nam to udać. Jak szukać pracy i jak się do tego przygotowywać?

Continue reading “Niełatwe zadanie wymarzonej pracy: gdzie jej szukać” »

Rozmowa rekrutacyjna jako miarodajna sposobność autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną symbolizuje, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały możliwego pracodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna postać autoprezentacji, w związku z tym warto się do tego przygotować.

Continue reading “Rozmowa rekrutacyjna jako miarodajna sposobność autoprezentacji” »