Co zawiera cena za usługę fotografa na wesele?

Niezwykle wiele osób uważa, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To w końcu jedna noc, parę lub kilkanaście godzin, a koszty sięgają nierzadko parę tysięcy złotych. Trzeba zatem dowiedzieć się, za jakie konkretnie usługi płacimy.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, iż fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samego przyjęcia, kiedy wykonuje zdjęcia, lecz także poświęca mnóstwo czasu na niezbędną obróbkę. Wykonane przez kilka godzin fotografie najpierw powinny być przerzucone na komputer i z niemałą starannością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne
Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie rozpoczyna się bardzo monotonny i angażujący proces ich obróbki. I to głównie w tym momencie rozpoczyna się bardzo trudna i niezwykle istotna praca fotografa. Fotografie, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni muszą być bardzo szczegółowo dobrane w programie do obróbki graficznej.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, kliknij koniecznie ten świetny link – znajdziesz w tym miejscu wiele przydatnych informacji.

Czasami obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje wiele czasu! Szybko zatem możemy oszacować, że weselny fotograf z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, żeby w końcu powierzyć w nasze ręce idealne zdjęcia ślubne. Taka praca związana jest nie tylko z pstrykaniem fotografii na imprezie, lecz także z selekcją, wyłanianiem z mnóstwa plików najciekawszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, iż obrazy prezentują się naprawdę doskonale!

zdjęcie pary młodej
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej zapewniają nam różne pakiety w odmiennych cenach. Dzięki temu można dopasować cenę do swoich potrzeb i oczekiwań. W bardzo tanich pakietach mamy zwykle nieco mniej zdjęć, ale w sytuacji gdy urządzamy nieduże wesele, a zaproszonych nie ma za dużo, najczęściej ten pakiet może wystarczyć.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod tym linkiem i czytaj jeszcze (http://www.mikolaje.pl/) na ten temat, który widocznie Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Czasami również parom nie zależy na ogromnej ilości fotografii, a bardziej na doskonałych jakościowo obrazach, które będą niezawodną pamiątką z wesela . Jeżeli jednak chcemy mieć bardzo dużo różnorakich fotografii, możemy wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wtedy jednak należy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Należy także pamiętać, iż nieco więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego zostanie organizowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i wymagająca. Pamiętajmy również, iż zawsze powinno nam zależeć nie tylko na cenie.