Co zrobić z samochodem, jaki już nie funkcjonuje? Jakie mamy możliwości?

Chyba sporo ludzi zna to uczucie. Po długim czasie używania własnego ukochanego samochodu, nadchodzi taki dzień kiedy musimy się z nim pożegnać. Oddać go tam, gdzie rozbiorą go na części albo zgniotą jego nikomu niepotrzebne blachy i w ten sposób zakończy on swój żywot.

Podczas kupna samochodu rzecz jasna nie myślimy nad takimi rzeczami, ale w końcu nadchodzi ten moment i musimy odnaleźć właściwe miejsce dla tego wysłużonego pojazdu. Dokąd wtedy się udać? W zgodzie z panującymi w naszym kraju regulacjami, każdy samochodów musi być zarejestrowany i ubezpieczony. I co ważne – nie ma znaczenia w jakim jest stanie, to znaczy czy faktycznie nadaje się do jazdy i czy jakiś kierowca z niego korzysta. Jedynym wyjątkiem są auta zabytkowe, tu ciągłość OC nie jest wymagana. Samochodu osobowego nie jesteśmy w stanie wyrejestrować, aby pozostawić go w garażu. Najlepiej pozostawić taki pojazd w odpowiedniej stacji demontażu, na przykład złomowanie pojazdów Tarnów. Bardzo często takie problemy mają właściciele aut, które uległy wypadkowi, a ubezpieczyciel określił szkodę jako całkowitą. W ten – czystal.wroclaw.pl/ sposób się to odbywa, bo istniejące na naszym rynku firmy ubezpieczeniowe z reguły nie zajmują się samochodami w takim stanie.
kasacja pojazdów
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com

Często też stosują tak zwaną metodę dyferencyjną, a to znaczy po prostu, że nie ma szans na odszkodowanie w pełnej wysokości, ale tylko w kwocie, jaka stanowi różnicę między wartością samochodu przed i po wypadku.

Czy masz ochotę może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis, który publikuje pokrewne tematy.

W tym sensie jedyne co można zrobić to oddać ten samochód na złomowanie pojazdów Nowy Sącz. O tą brakującą kwotę pieniędzy powinni się upomnieć sami właściciele, możliwie jak najkorzystniej pozbywając się wraku. Bardzo często nie jest to tak proste, gdyż wartość tego co ostało się po wypadku jest szacowana przesadnie optymistycznie. Jednak, jak wyjdzie, iż nikt nie planuje dać nam za nasz pojazd tyle, ile podał ubezpieczyciel, to nie ma innej możliwości, możemy więc odwołać się od jego wyceny.

To że otrzymaliśmy już odszkodowanie, nie znaczy, że nie ma możliwości na innego rodzaju roszczenia, jeśli wyjdzie na to, iż otrzymana kwota nie zrekompensowała strat. Ubezpieczyciel nie może oczekiwać od klienta, by ten zajmował się demontażem auta i sprzedażą części. Od tych zadań są specjalistyczne miejsca, jak kasacja pojazdów Nowy Sącz.