Co to jest zabieg in vitro? Czy faktycznie oferuje najlepsze rezultaty? Dla jakich osób jest przeznaczony?

Jednym z najbardziej poważnych problemów dla młodych par jest trudność w doczekaniu się potomstwa. Na szczęście istnieje na to sposób. Metoda in vitro jest obecnie najbardziej popularna oraz rokująca nadzieje.

Obecnie metoda in vitro jest najbardziej zaawansowanym sposobem, jaki można użyć do leczenia niepłodności. Często przeprowadzana jest w specjalistycznych miejscach, jak klinika in vitro. Wskazaniami do jej stosowania są u przyszłych ojców kiepskie parametry nasienia.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy bóle kręgosłupa wrocław naszego opisu zachęcamy do następnego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twoje rozterki.

Można to sprawdzić, kiedy nasienie pobrane przez embriologia jest niedobre do zapłodnienia drogą naturalną. Nie jest dobre też do inseminacji, czyli stymulowania wewnątrz ciała kobiety. Ze strony pań wskazaniami są nieudane wcześniejsze metody leczenia niepłodności, to znaczy hormonalne czy zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro
Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego, ważny jest wiek kobiet, a także czas trwania leczenia bezpłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można otrzymać komórki jajowe po wcześniejszej stymulacji w jajnikach. Z tych jajników możliwe jest pobrać je poprzez nakłucie, później zapłodnić pozaustrojowo w inkubatorze plemnikami, które otrzymać można od partnera. Hodowanie zarodków trwa mniej więcej dwóch-czterech dni, natomiast po tym czasie możemy podać zarodki bezpośrednio do jamy macicy.

Uzupełniające treści na zaprezentowany w naszym artykule są Ci niezbędne? Bez nerwów. Kliknij w podany link i wszelkie inne wątki tu (https://cpsens.pl/) znajdziesz. Zachęcamy!

Jest to zabieg mało inwazyjny oraz bezbolesny. Po nim powinniśmy odczekać kilka dni na rezultaty, i czekać czy doszło do zapłodnienia, czy zarodki zagnieździły się w macicy – klinika in vitro – czytaj nieco więcej .

Metoda powyższa jest dostępna dla ludzi, jacy pragnęliby z niej skorzystać, dla wszystkich osób, jacy chcieliby mieć własne dziecko. Jednakże tego typu zabieg kosztuje sporo, mniej więcej 5,5 tysiąca złotych, plus koszt wizyt i leki do stymulacji. Całe szczęście wiele z tych badań jest dofinansowywanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zapłodnienia zależy od danego przypadku i wynosi około 25-35 procent szans. Całkiem sporo par musi starać się kilka razy, aż do skutku – czytaj więcej o badania prenatalne NFZ. Najczęściej jeden zabieg nie przynosi rezultatów, dlatego trzeba próbować więcej razy. Ogólnie, nie powinno się robić więcej niż 3-4 prób w trakcie roku, jednakże należy pamiętać, iż in vitro to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny. Nie możemy zapomnieć także, że dla wielu osób jest to często tak zwana ostatnia deska ratunku, by być w stanie spełnić własne marzenia o udanym rodzicielstwie.